6-7 באפריל – חג שמח!

מועדי משלוחי הירקות בתקופת הפסח ויום העצמאות: השבוע: * משלוחי יום שני 6 באפריל – כרגיל * משלוחי יום רביעי עוברים ליום שלישי 7 באפריל (מערכת ההזמנות תיסגר ביום שני בשעה 9:00) בשבוע הבא: * לא יהיו משלוחים לאנשי יום שני * משלוחי יום רביעי עוברים ליום חמישי 16 באפריל (מערכת ההזמנות תיסגר ביום שלישי בשעה 9:00) בשבוע שמתחיל ב19 באפריל משלוחים כרגיל ב20 ו-22 באפריל בשבוע של יום העצמאות: * משלוחי יום שני 27 באפריל – כרגיל * משלוחי יום רביעי עוברים ליום חמישי 30 באפריל (מערכת ההזמנות תיסגר ביום שלישי בשעה 9:00) ___________________________________________ מדי פעם, סיפרו הזקנים – רבקה מרים מדי פעם, ספרו הזקנים מתרגשת נופלת עלינו, בסופה וסערה בחיל וברעד שפה חדשה, לא נודעת שפת ממלכה, שפת עדן, שפת כוכב והאני שלנו, זה שמעולם לא נראה ושאין בו לגעת הולך ורחב. מוזר לחגוג את חג האביב בין קירות סגורים, מוזר לחגוג אותו בקבוצה מצומצמת, בלי חברים ומשפחה. החודשים האחרונים מביאים איתם תחושות חדשות ואוירה לא מוכרת. אנחנו מתרגלים סבלנות, המתנה, התכנסות. פתרון אתגרים ובעיות מתוך הבפנים ולאו דווקא דרך שיטוט ויציאה החוצה לחפש תשובה. הזמן מקבל משמעות אחרת, הוא כמעט מוחשי, מורגש, נוכח. התקופה הזאת מלאה גילויים חדשים. ובתוך כל השוני הזה – השדה ממשיך בהתנהלותו האביבית הלא משתנה, המוכרת והמחזורית. האדמה התייבשה מעט, היא פחות ספוגה מים ופסים רחבים של אדמה שוקולדית חומה ונהדרת נמתחים מאחורי גבו של גבי הנוהג בטרקטור ומכין את הערוגות לשתילות האביב הרבות. ימי השמש שהולכים ומתרבים מקפיצים את הצמיחה בשדה, וירקות שלנו, (וגם העשבים) צומחים בזריזות, נהנים מהרטיבות שעוד טמונה בקרקע ומשעות האור הארוכות יותר. ביכורי אביב מגיעים השבוע לארגזים – הקישואים הנחשונים שתמיד מקדימים ומבשרים את בואה של משפחת הדלועים המפוארת. השדה מלא התרחשויות של חרקים שמזמזמים, מעופפים, זוחלים – מתעוררים לאביב מלא אקשן ותנועה, רחש וחיבורים. ואנחנו, עובדי האדמה, מתנדנדים בנדנדת האביב בין תחושת הזמן העומד, המתכנס, המצמצם, לבין התנועה קדימה למעלה והלאה שמתרחשת בשדה. השבועות האחרונים עברו עלינו בעבודה אינטנסיבית ומאומצת, בשדה, במשרד ובבית האריזה. הצוות כולו התגייס לשעות ארוכות ולעבודה אינסופית. כולנו מצפים מאוד להפוגת החג שאנחנו זקוקים לה כל כך, בה נתמקד בעבודה בשדה, נתכנס פנימה (למרות שטכנית נהיה הרבה בחוץ…) ללא הזמנות וארגזים, והשנה גם ללא יום פתוח. לפני החג אני רוצה לנצל את ההזדמנות לומר מספר תודות לאנשים שמלווים את אלון ואותי כבר שנים, וביתר שאת בתוך האתגרים והעומס של התקופה האחרונה – בראש ובראשונה תודה רבה לדרור, שמטפל בכל העבודה מולכם. תודה רבה גם לאסף, שמסייע בכל באריזה. בשבועות האחרונים הם עושים זאת בעבודה כפולה ומכופלת ועומס רב, במסירות, סבלנות, דייקנות ואחריות רבה. תודה רבה למתנדבים הנאמנים שלנו – לאלון, עינת, מליסה – שמגיעים פעמיים בשבוע בכל התקופה הזאת ועושים את יום האריזה אפשרי ונעים. תודה גם לרותי, שנכנעה להפצרותינו ונשארה בבית בתקופה זאת, תודה שאת שומרת על עצמך בשבילנו! תודות מיוחדות לשליחים שלנו – איל, לב, דוד, זיו, אלון, דרור, נתנאל, יוחאי ומתן – הם היוצאים לחזית בימים אלו – ומביאים אליכם את הארגזים עד הבית. ההסתובבות בדרכים וברחובות בתקופה הזאת לא קלה ולא מובנת מאליה, בורכנו בשליחים נאמנים ואחראים מאין כמותם.
תודה רבה רבה לעובדי השדה שלנו – לגבי, שעובד ללא לאות בהכנת הקרקע לשתילות ובכל מה שנדרש לסייע ולארגן. תודה לעובדים התאילנדים ולישראלים שמצטרפים אליהם – מונטרי, הוט, טאם, וינאיי, נופאדול, יונתן ואורן, ולסוק וצ’אל שהצטרפו לסייע. דרישת שלום חמה למוחמד, מג’די ועלי, שכרגע לא יכולים להגיע לעבודה. אנחנו מתגעגעים. ותודה רבה לכם – על המילים הטובות, הגמישות, האמון, הכרת הטוב. כה רבים מכם שאלו, התעניינו, דאגו, הציעו עזרה – זה ממש לא מובן מאליו שתקופה כזאת, בה כל אחד מתכנס פנימה ושומר על דלת אמותיו – אנחנו זוכים לשותפות עם לקוחות שכאלה. אנחנו מרגישים ברי מזל. אז בתוך כל הסופה והסערה, החיל והרעד מאחלים לכולנו לקראת חג האביב והחירות, שנלמד את השפה החדשה שנוצרת כאן, וניתן לאני שלנו להתרחב ולצמוח. חג שמח! אלון, בת-עמי וכל הצוות הנפלא והמופלא של ח’ביזה ____________________________________ מה בארגז החגיגי השבוע? יום שני: כרוב/כרובית, תפו”א, גזר,פול ירוק/אפונת שלג, מלפפון, עגבניה, סלרי עלים/סלרי שורש, מנגולד/קייל, פטרוזיליה/כוסברה/שמיר, חסה/לבבות חסה, שום ירוק. בארגז הגדול גם: קישואים/דלעת, כרישה/פטרוזיליה שורש, סלק/שומר/קולרבי. בארגז הפירות: בננה, תפוח עץ, תפוז, אבוקדו.
יום שלישי: חסה/לבבות חסה, קישואים/דלעת, עגבניה, קלרבי/שומר/סלק, גזר, פול/אפונה, בצל יבש/כרישה, מלפפון, שום ירוק, פטרוזיליה/כוסברה/שמיר, מנגולד/קייל/חוביזה. בארגז הגדול גם: תפו”א, פטרוזיליה שורש/סלרי שורש/סלרי עלים, כרוב/כרובית. בארגז הפירות: בננה, תפוח עץ/קלמנטינה, תפוז, אבוקדו/אשכולית אדומה.
Top