3-5 בספטמבר 2018 – על זרעים, חלומות וזמן

 לקראת השנה החדשה – שינויים במועדי הארגזים בחגי תשריבשבוע של ראש השנה (שבוע הבא): ♦ משלוח יום שני לא יתקיים (לחלקכם לא נוכל לשלוח ארגז ירקות בשבוע זה). משלוחים למודיעין, רמת גן, גבעתיים, בקעת אונו, רחובות, נס ציונה, ראשל”צ, מזכרת בתיה, איזור בית שמש, כפר בן נון וחלק מהשכונות בתל אביב יעברו ליום חמישי ה-13 בספטמבר. הודעה נשלחה לכל מי ששייך למסלולי יום שני, ויקבל ביום חמישי בשבוע הבא. ♦ משלוחי יום רביעי יתקיימו ביום חמישי ה-13 בספטמבר.בשבוע של יום כיפור: ♦ משלוחי יום שני כרגיל (ב17 בספטמבר). ♦ משלוחי יום רביעי יתקיימו ביום חמישי ה-20 בספטמבר.בשבוע של חול המועד סוכות אנחנו לא שולחים ארגזים ולכן לא יגיעו אליכם ארגזים בשני ורביעי 24 ו26 בספטמבר.בשבוע של שמחת תורה: ♦ משלוח יום שני עובר ליום שלישי ה-2 באוקטובר. ♦ משלוח יום רביעי כרגיל (3 באוקטובר)בשבוע שלאחר חג הסוכות ושמחת תורה חוזרים לשגרה (אנחת רווחה…)מי שמעוניין להגדיל את הארגז לקראת החגים, צרו איתנו קשר בהקדם, כדי שנוכל להתארגן.יום פתוח: כמסורת ח’ביזה, אנחנו מזמינים אתכם “לעלות אלינו לרגל” בחג ולחגוג אתנו ביום פתוח בשדה. השנה תתקיים החגיגה ביום ה’, 27 בספטמבר, י”ח תשרי, ג’ חול המועד, בין השעות 12:00-17:00. ביום הפתוח יש לנו הזדמנות להפגש, לעשות יחד סיור בשדה, לנשנש ירקות ושאר מטעמים. לילדים יש סיורים מותאמים לרגליים קטנות וראשים סקרניים, פעילות יצירה ומרחב גדול לרוץ ולהשתחרר (גם לגדולים…). הוראות הגעה מעודכנות יהיו באתר שלנו בלשונית “אודות – איפה אנחנו”. נא בדקו אותן לפני שאתם יוצאים אלינו.חג שמח ושנה טובה ומבורכת מכולנו, נשמח לראות את כולכם!______________________________

דורה, לקוחת ח’ביזה ובשלנית טבעונית מקצועית, מזמינה אתכם לקורס בישול לחגים:

לפני החגים כולנו עסוקות בחיפוש מתכונים וטיפים כדי לשפר את התפריט שלנו לארוחות החג…

❗ במיוחד לקראת זה, הכנו בשבילכן מיני-קורס חדש לבישול בריא ומקצועי! ❗
⭐ הקורס יעזור לכן להפוך את המאכלים שאתן מכינות לבריאים וטעימים יותר,
⭐ יספק לכן כלים מעשיים לשיפור הנראות, הטעם ואיכות האוכל שתבשלו,
⭐ זאת כמובן תוך שמירה על כללים מקצועיים בבישול ובריאות!
⭐במהלך הקורס תקבלו תמיכה שוטפת בקבוצת ווטסאפ –
מהשפית רוזה עזרן ומהמנחה לאורח חיים בריא דורה לוי, שתעזורנה לכוון ולדייק את ביצועיכן במטבח, ולהקפיץ את הבישולים שלכן רמה מעל!
 ____________________________________
הודעה ממאפיית “איש של לחם”: לא תהיה אפיית לחמים ביום שני 17 בספטמבר וביום חמישי 20 בספטמבר. מי שמעוניין להגדיל את הזמנת המאפים שלו השבוע או בשבוע הבא, נא הודיעו לנו או הגדילו בעצמכם במערכת ההזמנות. שנה טובה וחגים שמחים! __________________________________________
השבוע, לכבוד שנת הלימודים החדשה, ושנת תשנ”ט החדשה שבפתח, אני רוצה לתת את הבמה למי שכבר כמה שנים קשרה את חייה בעונות השנה ובלוח השנה בצורה קרובה וקשובה. אילנה הנהדרת והמוכשרת, חולמת ויוצרת לוח “שנה בגינה”:
על זרעים וחלומות – אילנה שטיין

כולנו התחלנו בזרע.

גם אני, על חלומותיי, גופי ורגשותיי הייתי פעם זרעון קטן, פוטנציאל.

זרעי הצמחים אוצרים בתוכם אפשרויות. כשתגיע שעת הכושר ויבשילו התנאים, הזרע יתעורר, ישלח שורשון, יצמיח נצרון ולאחר שיפתח עלים ראשונים (פסיגיים) יתחיל בתהליך פוטוסינתזה וייצא לדרך עצמאית!

 ~ ~ ~

הסיפור של לוח שנה בגינה החל אף הוא בזרע, רעיון. מעשה שהיה – כך היה:

לפני 9 שנים, בסוף הריון, הכנתי לוח שנה מאוייר כמתנת חג: הוא הודפס במהדורה מוגבלת מאד וחולק למשפחה הקרובה ולחברים כמתנת ראש השנה.

חברים של חברים ראו ורצו גם, וכך כעבור שנה נולדו המהדורה השניה והשלישית, (אחת מהן היתה שיתופעולה של חברים מוכשרים) והודפסו במספר המשוגע של 100 עותקים! אבל כאן כבר נאלצתי להתמודד עם ענייני שיווק, קשרי לקוחות ודומיהם ונלחצתי.

 בינתיים התפתחו זרעים אחרים. בחצר האחורית, בחלקה נטושה של בעל הבית זרענו ושתלנו גן ירק שסיפק ירקות עלים לכ20 משפחות בסביבה, וצמח במקביל לילדינו.

לאט-לאט החלו צמחי הבר, השכנים של גן הירק, לתפוס את תשומת ליבנו.

הקייטרינג הקטן שלנו (שהחל כמה שנים קודם לכן) קיבל טוויסט ליקוטי וטבעוני.

כך נגנז לו חלום הלוח; הלחץ, העיסוק בשיווק, עומס יתר ושלל חלומות אחרים גנזו את הרעיון.

הזרע נח לו בשקט, בחושך, בתוך תוכו כבר קיים הפוטנציאל, אך הוא ממתין לסימן שיעיר אותו. ממש כמו זרעים אחרים, שנובטים רק בתנאים המתאימים, גם הזרע הזה המתין לשעת הכושר שלו.

בשלב המנומנם הזה, הרוח המשיכה לעבוד, ובראשי נוספו לאיורים גם מתכונים עונתיים ומידע חודשי, זמני זריעה, שתילה וקטיף, טיפים חודשיים ועוד כל מיני.

חלומות באו והלכו, זרעים נזרעו ופירות נקטפו, נדדנו אל מעבר לים וחזרנו, עברנו מהמושב אל הכפר, נופים ופרצופים השתנו, עד שבליל קיץ אחד לפני 3 שנים, ישבתי בסטודיו עין-כרמי עם שתי חברות חכמות ובפגישה הזו הפך החלום למילים.

היום אני יכולה ממש לחוש איך המילים האלה טפטפו בעדינות על הזרע הקטן ונספגו בתוכו, איך הזרע תפח וקליפתו נבקעה, התהליכים שעד עכשיו היו איטיים, פנימיים, החלו להאיץ. הזרע נבט!

נחמה חברתי הגאונה זיהתה את הנבט הקטן, והיא שנתנה לחלום את שמו: לוח שנה בגינה. למחרת קיבלנו הצעת מחיר ל100 לוחות שנה בהדפסה אקולוגית דיגיטלית, כעבור שבועיים העלינו לאוויר פרוייקט הדסטארט לא יומרני עם איור של דף אחד – ספטמבר תשע”ו.

כמו לכל נבט, גם לנבט הזה היו דרושים תנאים טובים ותמיכה מהסביבה, ולאושרי הוא קיבל אותה: משפחתי המתוקה פינתה את הבית כדי לאפשר לי לעבוד, אחותי המוכשרת אלירז יצרה סרטון מושלם (עד היום אני דומעת כשאני צופה בו) ומאות אנשים תמכו בפרוייקט והפכו חלום למציאות.

כעבור חודש כבר היה לוח מודפס. הנבט צמח והיה לשתיל.

חלפה שנה, שנתיים, שלוש. השתיל גדל לעץ צעיר, סביבו אדמה פוריה, שמייצרת שיתופי פעולה מרגשים, גינות חדשות, ואפילו פירות משלו, שבתוך כל אחד ואחד מהם – זרע.

_______________________________________ ותוספת שלי, בת-עמי: כל שנה אני מחייכת כשאני מקבלת מאילנה שאלות חדשות לקראת לוח השנה הבא. וכעבור כמה חודשים מתרגשת לראות את לוח השנה החדש, ולגלות ששוב הצליחה אילנה ליצור יצירה מעניינת, מחדשת, ומקסימה, ולשבץ לצד ימי השנה הבאה גם פניני טיפים ומידע ורעיונות ומחשבות וציורים מדוייקים, יפים יפים ומרחיבי לב, מענגים ומלבבים כמו טיפות גשם על עלים ירוקים:
את לוח השנה המרהיב של השנה הבאה עלינו לטובה ממש עוד רגע, ניתן להזמין דרך מערכת ההזמנות שלנו (תחת “ירקות ופירות ח’ביזה). וזאת גם הזדמנות לאחל לכולנו – שנה טובה, שתביא איתה בריאות ושמחה וצמיחה ונשימה צלולה ומחשבות בהקיץ ופנאי ליהנות מכל אלה. בַּקָּשָׁה הֱיֵה טוֹב אֵלֵינוּ וְתֵן לָנוּ הַרְבֵּה הַרְבֵּה זְמַן זְמַן לִרְאוֹת אֶת כָּל אֶחָד לְחוּד וְאוּלַי אַף לְאַהֲבוֹ, זְמַן לְהַבִּיט בַּתִּקְרָה וְלַחֲשֹׁב עַל מַה חוֹשְׁבִים הַמַּלְאָכִים, זְמָן לִדְבָרִים יָפִים שֶׁבִּגְלָלָם כְּדַאי לִחְיוֹת, זְמַן לַהֲבָלִים הַרְבֵּה שֶׁמֵּהֶם תֵּצֵא חָכְמָה, זְמַן לְהַבִּיט בָּעֵינַיִם וְלִלְמֹד בְּעַל-פֶּה אֶת צִבְעָן וְהַרְבֵּה הַרְבֵּה זְמַן לַחֲשֹׁב עַל כָּל אֵלֶּה יַחַד. אריאנה הרן שנה טובה! מכולנו – אלון, בת-עמי, דרור, יוחאי, עליזה, מלני, מוחמד, מג’די, עלי, וינאיי, תום, הוט, מונטרי, אסף, איל, אלון, מליסה, רותי, דוד, אלון, אהרון, יגאל ועמית. ____________________________________________________ מה השבוע בסל לחג? כמדי ראש השנה, אנחנו משתדלים לכלול בסל כמה שיותר ברכות לשולחן החג – שיהיה חג שמח! יום שני: תרד ניוזילנדי/מנגולד, תירס, רימונים, מלפפון, עגבניה, דלעת חתוכה/דלורית, לוביה תאילנדית/במיה, בטטה/תפו”א, פטרוזיליה/כוסברה, פלפל. בארגזים קטנים בלבד: כרישה/שום. ובסל הגדול גם: בצל יבש, עגבניות צ’רי, חצילים, חסה. בארגז הפירות: מנגו, בננה, תפוח, אגס. יום רביעי: רימונים, לוביה תאילנדית, עגבניה, תרד ניוזילנדי/מנגולד, דלעת חתוכה/דלורית, פלפל, כרישה/שום, תירס, בטטה/במיה, פטרוזיליה/כוסברה, מלפפון. ובסל הגדול גם: בצל יבש/חצילים, חסה, תפו”א. בארגז הפירות: מנגו, בננה, תפוח, אגס.  
Top