26-28 בדצמבר 2022 – תחלופת עונות

בשבוע שעבר התחלפו העונות, ב22 בדצמבר פינה הסתיו את מקומו לחורף, ואכן, בסוף השבוע ירדו הטמפרטורות וגשמים טובים וברוכים הגיעו לשדה. אנחנו שמחים בהם ממש, וגם יודעים שימי שמש חמימים מן הסתם עוד צפויים לנו, ממש מעבר לפינה, במזג האוויר המטורלל והתנודתי שאנחנו חווים בשנים האחרונות.
כמחווה להתחלפות העונות, יש גם פרידה ומפגש מחודש באגף המוצרים הנוספים שאפשר לשלוח לכם עם הירקות – ורצינו לספר לכם השבוע על כמה מהשינויים:
כבר למעלה מ6 שנים שאנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם מחלבת “עיזה פזיזה” המצויינת מטל שחר, ומציעים לכם להוסיף לירקות ממבחר מוצרי החלב המעולים שלהם.
מלבד האיכות המשובחת של הגבינות, קסמה לנו גם הדרך שלהם בגידול בעלי החיים בצורה המכבדת את זכויותיהם וצרכיהם ואינה רואה בהם רק כלי לסיפוק צרכינו אנו, בני האדם.
כחלק מהדרך הזו, כשעז מגיעה לסוף הריון ולקראת המלטה הם מפסיקים לחלוב אותה, ונמנעים מחליבתה גם לאחר ההמלטה (משום שהגדיים אינם מופרדים מהאמהות ויונקים מהן).
הנה תיאור התקופה הזו מפיהם:
מפגש של אדם עם חיה מלווה ע”פ רוב בסוג של תחושה. בדמותה של החיה יכולה להימצא בבואה קדומה או חדשה של רגש או חוויה. נדמה שהעזים מספקות שלל של בבואות כאלה למי ששוהה במחיצתן זמן מה. בכל שנה החל מן החורף ועד סוף האביב הדיר מתמלא בשמחה של חיים חדשים וידינו מתמלאות עבודה מבורכת – זוהי עונת ההמלטות. המבקרים בעונה זו יוכלו ליהנות מן הגדיות והגדיים הרכים והמתוקים, ששמחים תמיד ומקפצים בעליזות. מי שיתמזל מזלו יוכל גם לצפות בהמלטה, שהיא פלא מיוחד במינו. הגדיות באות לעולם מלאות בחיות, ותוך מספר דקות הן כבר עומדות על רגליהן ומיד מחפשות את אמן כדי לינוק.
כמדי שנה כעת רוב העזים במחלבה נמצאות בשלבים שונים של הריון, ובמחלבה הגיעו למצב שבו הם נאלצים להפסיק לחלוב את רוב העדר כהכנה להמלטות. כבר כמה שבועות הם מנסים לעשות את הירידה בחלב מדורגת, אבל עכשיו המחלבה נאלצת להפסיק את אספקת המוצרים לכמה שבועות הקרובים (מהשבוע הבא), על מנת לאפשר לעזים מנוחה והכנה לקראת ההמלטות.
כאמור, גם אחרי ההמלטות החלב לא ישוב בבת אחת, כיוון שהגדיים יינקו מהאמהות. בסביבות פברואר, כשתנובת החלב תעלה שוב, “עיזה פזיזה” יוכלו לחזור ולספק את המוצרים בהדרגה.
בינתיים, אנשי “עיזה פזיזה” הנהדרים מזמינים אתכם להגיע אליהם למושב טל שחר ולבקר את העזים, ואולי כבר בקרוב, גם את הגדיים החדשים.
בחנות המשק אצלם יהיה ניתן ליהנות עדיין מחלב לשתייה, יוגורט טבעי ומגוון גבינות קשות.
תודה ולהתראות שוב בקרוב, אלון צבן וצוות “עיזה פזיזה”
—–
מן הצד השני – לאחר “תקופת יובש” של טחינה וחלבה, בשבוע שעבר הגיע אלינו כאמל מ”אל יסמין” והביא לנו מלאי חדש, טעים ומשמח של טחינה, חלבה וגם אבן יוגורט. הטחינה של “אל יסמין” נטחנת באבן ריחיים מסורתית שסיתת להם במיוחד סתת-אומן מנוסה, שזו מלאכתו ואומנותו כבר עשרות שנים, והיא אכן מיוחדת ומשובחת במיוחד. ללא תוספות, חימומים, שכלולים וזיקוקים – פשוט חמאת שומשום כפי שהיא.
החלבה עשוייה מאותה הטחינה הטובה, והפעם כאמל צ’יפר אותנו גם בחלבה עם קקאו – הפתעה מתוקה-שוקולדית לימות החורף.
גם סינדיאנת הגליל שלחו אלינו מהמסיק החדש – זעתר מצויין ושמן זית משובח מכרמי הזיתים הגליליות שלהם, שנמסק ונאצר על ידי נשים ערביות ויהודיות בשותפות מעצימה שמשמרת מסורות מקומיות נושנות ומחדשת חיבורים, יצרנות, וסביבה. כל רווחי העמותה, מושקעים במיזמים חברתיים לעידוד תעסוקת נשים, ליישום כלכלה ירוקה ברת קיימא, וליצירת גשר בין קהילות.
ואחרונים חביבים – חיכינו להם כל כך והשנה הם הגיעו ממש מאוחר (בגלל השנה הלחה שגרמה לגדיד להתעכב מאוד) – התמרים האורגנים הנהדרים של סמר. למי שכבר מכור – והתגעגע וחיכה ושאל והשתוקק – יש בשורה – הם כאן! ולמי שעדיין לא מכיר – קיבוץ סמר בחבל אילות מגדל מטעי תמרים אורגנים משובחים ביותר. אפשר להוסיף לארגז הירקות תמרים משלושה זנים שונים: ברהי – עגול, רך ומתוק מאוד. הוא מוכר יותר בצורתו הטריה – כתמר צהוב. בסמר עשו נסיון לייבש אותו על העץ, כמו את שאר הזנים וגילו שכפרי מיובש טעמו ומרקמו מיוחדים במינם. הם מכנים אותו: “טופי של תמר”, והוא תמר מסוכן, רבים כבר התמכרו…! הגיעו גם תמרי דקל נור, מאורכים, כהים ויבשים יותר. הם פחות מתוקים, ומי שרגיל לתמרים תימניים או עירקיים, ישטף בגל נוסטלגיה מול אחד מאלה. והאחרון והחביב הוא המג’הול – גדול ועסיסי ומתוק מאוד.את התמרים של סמר ניתן לרכוש בארגז של 5 קילו או באריזה של 1 קילו (מג’הול מגיע רק באריזה קטנה).
ותזכורת לסיום – אני יודעת שזה מוזר לחשוב על כך בימי הסגריר האלה, אבל ממש בהמשך השבוע מצפה לנו שוב השמש – ולרגל כמעט סוף המלאי – “המתססה” מציעה מבצע על המשקה הקייצי שלה – משוקר – ממזג אלכוהולי 8% | 350 מ”ל: 3 בקבוקים ב77 שקלים – אפשר לשלב בין טעמים: לואיזה, נענע ותה ירוק או קמומיל, תה שחור ולבנדר. את כל אלה ועוד ניתן להוסיף לארגז הירקות דרך מערכת ההזמנות שלנו. מאחלים לכולכם – שבוע טוב, חורף נעים, שיהיה חמים בלב, אבל קר בחוץ, אלון, בת-עמי, דרור וכל צוות ח’ביזה. ____________________________________________________________________
מה השבוע בסל?
יום שני: בצל טרי/בצל ירוק, לפת/דייקון/קולרבי, מנגולד/קייל/תרד חורפי/רוקט/טאטסוי, חסה, גזר, פטרוזיליה/כוסברה/שמיר, שעועית צהובה/אפונת גינה/ארטישוק ירושלמי/בטטה, כרוב לבן או אדום/כרובית, עגבניה, מלפפון, ברוקולי. ובסל הגדול גם: צנונית/סלק, סלרי עלים או סלרי שורש, שומר. בארגז הפירות: תפוז כתום או אדום/קלמנטינה/פומלית, תפוח עץ אדום, אבוקדו, בננה, רימון. יום רביעי: מנגולד/קייל/תרד/רוקט/טאטסוי, בצל ירוק/בצל טרי, בטטה, קולרבי/שומר, כרובית, ברוקולי, מלפפון, עגבניה, לפת/דייקון/צנונית/ארטישוק ירושלמי, חסה, גזר. ובסל הגדול גם: כוסברה/שמיר/פטרוזיליה, סלרי עלים או שורש, כרוב לבן או סגול. בארגז הפירות: תפוז כתום או אדום/קלמנטינה/פומלית, תפוח עץ אדום, אבוקדו, בננה, רימון.
Top