17-20 בספטמבר 2018 – וכך נולד הצבע הכתום

לקראת השנה החדשה – שינויים במועדי הארגזים בחגי תשרי:
השבוע: ♦ משלוחי יום שני כרגיל (ב17 בספטמבר). ♦ משלוחי יום רביעי יתקיימו ביום חמישי ה-20 בספטמבר. (לרמת-גן-גבעתיים – החלוקה ביום חמישי השבוע)
בשבוע הבא, חול המועד סוכות, אנחנו לא שולחים ארגזים ולכן לא יגיעו אליכם ארגזים בשני ורביעי 24 ו26 בספטמבר.
בשבוע של שמחת תורה: ♦ משלוח יום שני עובר ליום שלישי ה-2 באוקטובר. ♦ משלוח יום רביעי כרגיל (3 באוקטובר)
בשבוע שלאחר חג הסוכות ושמחת תורה חוזרים לשגרה (אנחת רווחה…)
מי שמעוניין להגדיל את הארגז לקראת החג, צרו איתנו קשר בהקדם, כדי שנוכל להתארגן.
יום פתוח: כמסורת ח’ביזה, אנחנו מזמינים אתכם “לעלות אלינו לרגל” בחג ולחגוג אתנו ביום פתוח בשדה. השנה תתקיים החגיגה ביום ה’, 27 בספטמבר, י”ח תשרי, ג’ חול המועד, בין השעות 12:00-17:00. ביום הפתוח יש לנו הזדמנות להפגש, לעשות יחד סיור בשדה, לנשנש ירקות ושאר מטעמים. לילדים יש סיורים מותאמים לרגליים קטנות וראשים סקרניים, פעילות יצירה ומרחב גדול לרוץ ולהשתחרר (גם לגדולים…). הוראות הגעה מעודכנות יהיו באתר שלנו בלשונית “אודות – איפה אנחנו”. נא בדקו אותן לפני שאתם יוצאים אלינו.חג שמח ושנה טובה ומבורכת מכולנו, נשמח לראות את כולכם!
___________________________________
הזדמנות אחרונה להזמין את לוח השנה בגינה של אילנה:
רציתם ועדיין לא מצאתם לזה זמן? – זה הזמן! השנה כבר החלה, והלוחות הולכים ואוזלים…
הזמנות דרך מערכת ההזמנות שלנו, תחת “ירקות ופירות ח’ביזה” _______________________________________________________ ג’ינג’ית עם אופי אמנם בארגזים היא כבר מתארחת מזה כמה שבועות, אבל את דרכה אצלנו היא החלה כבר לפני כארבעה חודשים ויותר, ואנחנו ליוינו אותה, ועקבנו אחרי השלבים גם בעזרת המצלמה, אז ברוח הימים האלה, של פחות פטפטת ויותר שקט, השבוע – מסה בתמונות על ידידתנו הג’ינגית – הבטטה. גידול בטטה הוא שיעור באמונה, בדמיון ובתקוה. והוא מתחיל כך – בתחילת מאי קיבלנו חבילה מעודד ממושב ישע, וכשפתחנו אותה הנה מה שמצאנו: חייכנו בחיבה לג’ורג’יה, הבטטה שלנו, ובשמחה רבה לקחנו את הייחורים ותקענו אותם בקרקע בתלוליות שהכנו להם מראש, במרווחים של 15 ס”מ. אחרי סיום השתילה נראתה החלקה כך: ובמבט מקרוב זה נראה כך: לאחר כמה ימים התחילו לצאת עלעלים קטנים מענפי הבטטות, ומקץ שבוע זה כבר נראה כך: זוכרים את המקל העירום? הנה ראו כמה הוא יפה עכשיו: השתילים הצעירים מתחילים גם לשלוח זרועות הצידה, בדרך לעתיד המזהיר שלהם: שבועיים מאוחר יותר כבר נראה השדה כמו ימבטטות, צימוח צפוף וירוק וחזק של המוני עלים, ענפים ופרחים ששוזרים הכל לשטיח מרשים: מבט מקרוב: ועוד יותר קרוב: מבין העלים מציצים פרחים יפים, סגולים במרכז, אופיינים למשפחה, משפחת החבלבלים (לא חלבלוב, לא להתבלבל…). הבטטה היא הצמח הנאכל כמעט היחידי מתוך המשפחה הענפה הזאת הכוללת צמחי נוי ובר רבים כמו הלפופית והחבלבל. בערוגה סמוכה מתפתל לו עשב בר דודן- חבלבל השדה, גם הוא שולח זרועות ומוציא פרחים לבנים ויפים (שאפשר להדביק אל האף אם מניחים אותם על האף ושואפים פנימה): מתחת לכל השטיח הירוק הזה, בשקט ובהתמדה שולח הצמח שורשי אגירה, שמתעבים ומאחסנים בתוכם חומרי מזון לקראת החורף. בתום ארבעה חודשים אנחנו מתחילים לבדוק מה המצב. אם צריך סוגרים את המים מעט (מה שגורם לבטטות לגדול עוד קצת) ומתחילים להוציא את השורשים הכתומים החוצה. בתאבון! שבוע נעים של אמונה, דמיון ותקוה והרבה טעם טוב, אלון, בת-עמי, דרור, יוחאי וכל צוות ח’ביזה ___________________________________________________ מה השבוע בסל? יום שני: תרד ניוזילנדי/מנגולד/מיזונה/רוקט, בטטה/קישואים, בצל/שום, תירס, מלפפון, עגבניה, דלעת חתוכה, לוביה תאילנדית/במיה, חסה, פטרוזיליה/כוסברה/שמיר, פלפל. בסל הגדול גם: כרישה, עגבניות צ’רי/תפו”א, חצילים. בארגז הפירות: בננה, תפוח, שזיף. ארגזים קטנים: אגס, ארגזים גדולים: אפרסק. יום חמישי: חצילים/תפו”א/קישואים, תירס, עגבניה, חסה, דלעת חתוכה, פלפל, כרישה/שום, טאטסוי/מיזונה/רוקט, בטטה, פטרוזיליה/כוסברה/שמיר, מלפפון. בסל הגדול גם: תרד ניוזילנדי/מנגולד, לוביה תאילנדית/במיה, בצל/עגבניות צ’רי בארגז הפירות: בננה, אגס, אפרסק. ארגזים קטנים: שזיף, ארגזים גדולים: תפוח.
Top