16-18 בספטמבר 2019 – וכך נולד הצבע הכתום

לקראת השנה החדשה – שינוי מועדי משלוח בחגי תשרי: בשבוע של ראש השנה: *משלוח יום שני לא יתקיים (לחלקכם לא נוכל לשלוח ארגז ירקות בשבוע זה). משלוחים לרחובות, נס ציונה, ראשל”צ, מזכרת בתיה, גוש עציון, ירושלים, כפר בן נון וחלק מהשכונות בתל אביב יעברו ליום חמישי ה-3 באוקטובר. הודעה תישלח באימייל ובסמס לכל מי שעובר מיום שני ליום חמישי באותו השבוע. *משלוחי יום רביעי יתקיימו ביום חמישי ה-3 באוקטובר. בשבוע של יום כיפור: *משלוחי יום שני כרגיל (ב7 באוקטובר). *משלוחי יום רביעי יתקיימו ביום חמישי ה-10 באוקטובר. בשבוע של חול המועד סוכות אנחנו לא שולחים ארגזים ולכן לא יגיעו אליכם ארגזים בשני ורביעי 14-16 באוקטובר. בשבוע של שמחת תורה: *משלוח יום שני עובר ליום שלישי ה-22 באוקטובר. *משלוח יום רביעי כרגיל (23 באוקטובר) בשבוע שלאחר חג הסוכות ושמחת תורה חוזרים לשגרה מי שמעוניין להגדיל את הארגז לקראת החגים, צרו איתנו קשר בהקדם, כדי שנוכל להתארגן. יום פתוח: כמסורת ח’ביזה, אנחנו מזמינים אתכם “לעלות אלינו לרגל” בחג ולחגוג ביום פתוח בשדה. השנה תתקיים החגיגה ביום ה’ 17 באוקטובר, י”ח תשרי, ג’ חול המועד, בין השעות 12:00-17:00. ביום הפתוח יש לנו הזדמנות להפגש, לעשות יחד סיור בשדה, לנשנש ירקות ושאר מטעמים. לילדים יש סיורים מותאמים לרגליים קטנות וראשים סקרניים, פעילות יצירה ומרחב גדול לרוץ ולהשתחרר (גם לגדולים…). הוראות הגעה מעודכנות יהיו באתר שלנו בלשונית “אודות – איפה אנחנו”. בדקו אותן לפני שאתם יוצאים אלינו. חג שמח ושנה טובה ומבורכת מכולנו, נשמח לראות את כולכם! ___________________________________ לקראת התחדשות השנה הבאה עלינו לטובה – יש חידושים גם אצל שותפינו:
  • אילנה ודוידי הפיקו השנה גם לוח שנה בגינה באנגלית. ניתן להתרשם ממנו כאן. הוא הגיע אלינו, והחל מהשבוע אפשר גם להזמין אותו!
  • דידי ושירה, אוצרי שמן הזית “טנא ירוק” מרותם פתחו במבצע על שמן הזית הזני שלהם – כל הזנים עכשיו במחיר המוזל של שמן הבית – 46 שקלים לבקבוק! ובנוסף – תוכלו לרכוש עכשיו את שמן הזית המשובח שלהם גם בפחים של 2 או 4 ליטרים.
  • בקיבוץ נאות סמדר פיתחו טעמים נוספים לחטיפי הבריאות המעולים (והבאמת בריאים) שלהם – תמר עם פולי קקאו ותמר עם גוג’י ברי. אפשר להזמין אותם ביחידות בודדות לטעימה… ועכשיו ניתן להשיג את הזיתים המעולים שלהם גם בצנצנות קטנות יותר, של 180 מ”ל – מתאים במיוחד למתנות משמחות לב וחך לחגים.
את כל המוצרים האלה ועוד רבים וטובים אחרים, אפשר להוסיף לארגז דרך מערכת ההזמנות שלנו. _______________________________________________________ ג’ינג’ית עם אופי היא החלה להופיע בארגזים בשבועות האחרונים, אבל את דרכה אצלנו היא החלה כבר לפני כארבעה חודשים ויותר, ואנחנו ליוינו אותה, ועקבנו אחרי השלבים גם בעזרת המצלמה. ברוח הימים האלה, אנחנו מעדיפים פחות פטפטת ויותר שקט, השבוע – מסה בתמונות על ידידתנו הג’ינגית – הבטטה. גידול בטטה הוא שיעור באמונה, בדמיון ובתקוה. והוא מתחיל כך – בתחילת מאי קיבלנו חבילה מעודד ממושב ישע, וכשפתחנו אותה הנה מה שמצאנו: חייכנו בחיבה לג’ורג’יה, הבטטה שלנו, ובשמחה רבה לקחנו את הייחורים ותקענו אותם בקרקע בתלוליות שהכנו להם מראש, במרווחים של 15 ס”מ. אחרי סיום השתילה נראתה החלקה כך: ובמבט מקרוב זה נראה כך: לאחר כמה ימים התחילו לצאת עלעלים קטנים מענפי הבטטות, ומקץ שבוע זה כבר נראה כך: זוכרים את המקל העירום? הנה ראו כמה הוא יפה עכשיו: השתילים הצעירים מתחילים גם לשלוח זרועות הצידה, בדרך לעתיד המזהיר שלהם: שבועיים מאוחר יותר כבר נראה השדה כמו ימבטטות, צימוח צפוף וירוק וחזק של המוני עלים, ענפים ופרחים ששוזרים הכל לשטיח מרשים: מבט מקרוב: ועוד יותר קרוב: מבין העלים מציצים פרחים יפים, סגולים במרכז, אופיינים למשפחה, משפחת החבלבלים (לא חלבלוב, לא להתבלבל…). הבטטה היא הצמח הנאכל כמעט היחידי מתוך המשפחה הענפה הזאת הכוללת צמחי נוי ובר רבים כמו הלפופית והחבלבל. בערוגה סמוכה מתפתל לו עשב בר דודן- חבלבל השדה, גם הוא שולח זרועות ומוציא פרחים לבנים ויפים (שאפשר להדביק אל האף אם מניחים אותם על האף ושואפים פנימה): מתחת לכל השטיח הירוק הזה, בשקט ובהתמדה שולח הצמח שורשי אגירה, שמתעבים ומאחסנים בתוכם חומרי מזון לקראת החורף. בתום ארבעה חודשים אנחנו מתחילים לבדוק מה המצב. אם צריך סוגרים את המים מעט (מה שגורם לבטטות לגדול עוד קצת) ומתחילים להוציא את השורשים הכתומים החוצה. בתאבון! שבוע נעים של אמונה, דמיון ותקוה והרבה טעם טוב, אלון, בת-עמי, דרור, יוחאי ואורין וכל צוות ח’ביזה ___________________________________________________ מה השבוע בסל? יום שני: תפו”א, פלפל אדום, בטטה, חצילים, מלפפון, עגבניה, לוביה תאילנדית, נתח דלעת, חסה, פטרוזיליה/כוסברה. בארגזים קטנים בלבד: כרישה. בארגז הגדול גם: עגבניות צ’רי, במיה/לוביה עיראקית, מנגולד/תרד ניוזילנדי, תירס. בארגז הפירות: מנגו, רימון, ענבים. בארגזים קטנים: אגס. בארגזים גדולים: אפרסק יום רביעי: בטטה,  לוביה תאילנדית, עגבניה, תפו”א, פלפל אדום, נתח דלעת, פטרוזיליה/כוסברה, חסה, מלפפון, חצילים. בארגזים קטנים בלבד: כרישה. בארגז הגדול גם: תירס, עגבניות צ’רי, תרד ניוזילנדי/מנגולד, במיה/לוביה עיראקית. בארגז הפירות: מנגו, רימון, ענבים. בארגזים קטנים: בננה. בארגזים גדולים: קובו.
Top