11-13 בספטמבר 2017 – בין ידידים

לקראת השנה החדשה – שינוי מועדי משלוח בחגי תשרי: * בשבוע של ראש השנה: משלוח יום רביעי עובר ליום שלישי ה-19 בספטמבר. מערכת ההזמנות תיסגר (לשלישי זה) ביום ראשון 17/9 ב12:00. * בשבוע שבו מתחיל חג הסוכות: משלוח יום רביעי עובר ליום שלישי ה-3 באוקטובר. מערכת ההזמנות תיסגר (לשלישי זה) ביום שני 2/10 ב9:00. * בשבוע של חול המועד סוכות אנחנו לא שולחים ארגזים ולכן לא ישלחו ארגזים בשני ורביעי 9 ו11 באוקטובר. בשבוע שלאחר חג הסוכות ושמחת תורה חוזרים לשגרה מי שמעוניין להגדיל את הארגז לקראת החגים, צרו איתנו קשר בהקדם, כדי שנוכל להתארגן. —– יום פתוח: כמסורת ח’ביזה, אנחנו מזמינים אתכם “לעלות אלינו לרגל” בחג ולחגוג אתנו ביום פתוח בשדה. השנה תתקיים החגיגה ביום ג’ 10 באוקטובר, כ’ תשרי, ה’ חול המועד, בין השעות 12:00-17:00. ביום הפתוח יש לנו הזדמנות להפגש, לעשות יחד סיור בשדה, לנשנש ירקות ושאר מטעמים. לילדים יש סיורים מותאמים לרגליים קטנות וראשים סקרניים, פעילות יצירה ומרחב גדול לרוץ ולהשתחרר (גם לגדולים…). הוראות הגעה מעודכנות יהיו באתר שלנו בלשונית “אודות – איפה אנחנו”. נא בדקו אותן לפני שאתם יוצאים אלינו. חג שמח ושנה טובה ומבורכת מכולנו, נשמח לראות את כולכם! ____________________________ ___________________________ שיהיה לבריאות ובתאבון! השבוע אנחנו ממשיכים עם חדשים וותיקים – להציג בפניכם את שותפינו – שמתוצרתם המעולה אתם יכולים להוסיף לארגז. כל המוצרים והיצרנים מופיעים במערכת ההזמנות, ובקרוב גם אעדכן את היצרנים החדשים שהצטרפו באתר שלנו, בעמוד המוצרים הנוספים. כל היצרנים ישמחו לקשר ישיר אתכם, הם נכונים לספר על עצמם ועל המוצרים, לענות על שאלותיכם ולהסביר את דרך עבודתם – חלק מהם יגיעו ליום הפתוח שלנו בסוכות כדי להכיר ולהיפגש פנים מול פנים. נשמח מאוד לראותכם! נתחיל גם השבוע מהילדים החדשים בשכונה – והפעם – אורלי ושחר – שמייצרים סכריות דבש טבעיות בעבודת יד – מעולות ממש!!!
הם שני חברים טובים, הוא חובב מטבח והיא חובבת שגעונות ומתוקים נטולי כימיקלים למיניהם.
זה התחיל בחיפוש אחרי טעם נוסטלגי של סוכריות דבש שאכן יש בהן דבש ובניסיונות משותפים להגיע למוצר טעים, ביתי ואיכותי.
ולאן זה המשיך? בארגז שלכם השבוע תמצאו דוגמא של המתוק המתוק הזה, קחו מתוקה אחת לפה, הניחו לה לשוטט בין החך ללשון, תנו לה להזכיר גם לכם טעם של פעם…
אורלי ושחר מספרים על הסכריות שלהם: כאמור, השבוע בארגז דוגמאות מתוקות מהסכריות, בצירוף איחול לשנה טובה ומתוקה. בטוח שיהיה לכם חשק לעוד – אז תוכלו להזמין סכריות נוספות דרך מערכת ההזמנות שלנו. מחיר קופסת סכריות 38 שקלים. שנה מתוקה! — על תומר וחמוטל סיפרנו לכם כבר בשבוע שעבר, והנה השבוע בישר לנו תומר ששני סוגי סיידר חדשים מתווספים לחבורה העליזה, אז הנה מפיו של תומר הסיפור שלהם: “התפוחים של חמוטל ותומר” הוא מפעל עונתי לעיבוד פרי. כלומר, אנחנו עובדים בצמידות לחקלאי ולזמן בשנה בו הפרי נקטף מהעץ.
המפעל מעבד פירות נשירים – תפוח, אגס ונקטרינה – כולם פירות קיץ.
אז מה עושים בין עונה לעונה, בין קיץ לקיץ?
קצת נחים והרבה מתכננים את העונה הבאה. באיזה מיכון צריך להתחדש? אילו תהליכי ייצור היו טובים ואילו דורשים שיפור ודיוק? אילו מוצרים חדשים כדאי לפתח?
הקיץ הזה אנחנו יוצאים לדרך עם שני מוצרים חדשים – סיידר תפוחים אלכוהולי יבש וסיידר אגסים אלכוהולי חצי יבש.
שניים אלה מצטרפים אל סיידר התפוחים האלכוהולי החצי יבש המוכר שנמצא במדף האינטרנטי של חוות חוביזה לאורך השנה האחרונה.
שני המוצרים מרעננים, קיציים, קופצים על הלשון ומבעבעים מעט ובדרגת המתיקות הנכונה. מעולה כמלווה לארוחה או כפינוק לאחר צהריים של נחת במרפסת.
כהרגלנו, הכל עשוי מ-100% פרי וללא שום תוספת של חומרים משמרים או חומרי טעם וריח. רק פרי ושמרים.
הזמנות סיידר, מיצים, ריבות וחומץ תפוחים – במערכת ההזמנות שלנו.
גם אליעזר ורוז מ”שורשי ציון” לעולם אינם קופאים על השמרים, ולכבוד השנה החדשה הם מציעים שתי גראונולות חדשות.
לא, לא התבלבלנו בשם המוצר – גראונולה – רואו גרנולה – גרנולה חיה – הבסיס שלה אינו שיבולת שועל אלא כוסמת מונבטת, ולכל גראונולה מתווספים פינוקים בריאים וטעימים אחרים, הנותנים לה את טעמה המיוחד.
לשתי הגראונולות הותיקות: בטעמי אגוז מלך-תמר וקקאו-לוז-תות עץ מצטרפות גראונולה סופר ברי ולכבוד ראש השנה גם גראונולה תפוח ג’ינג’ר.
ובהתאם למוניטין של “שורשי ציון” גם הפעם מדובר במוצרים מיוחדים במינם – מקוריים ולא מתפשרים: בריאים, טעימים ואיכותיים.
הגראונולות הן רק חלק קטן מקו המוצרים המרתק והמשובח של “שורשי ציון” – שבמפעל קטן והחבא אל הכלים בבית שמש מייצרים מזונות חיים: קרקרים מונבטים, אגוזים ושקדים מונבטים במגוון טעמים, ושוקולדים וקינוחים מופלאים. את פירוט המוצרים שלהם תוכלו למצוא במערכת ההזמנות שלנו.
לאחר הפוגה קצרה בחופשת הקיץ, חידשה מליסה את ההפתעות המתוקות שלה – פירות יבשים ולדר – כולם מהפרי נטו, ללא תוספות, ללא סוכר, ללא חומרים משמרים – אבל עם מנה גדושה של אהבה, שמש קייצית, שפע וברכה.
עכשיו במלאי לדר משמש, נקטרינה, שזיף וגם לדר מעורב בכמה טעמים, ובפירות המיובשים: תאנה, תפוח, שזיף, אפרסק ואבטיח.
הכל ניתן להזמין דרך מערכת ההזמנות.
—–
ובהתרגשות אנחנו מזכירים לכם שהשבוע מתחיל עדו ממאפיית “בית הלחם” באפיית לחמי שאור עבורכם – לחמים מקמח חיטה, כוסמין או שיפון, לחם “נקי” או בתוספת גרעינים והפתעות שונות.
את מבחר הלחמים השונים ניתן לראות ולהזמין במערכת ההזמנות שלנו.
שיהיה לשובע ולהנאה!
ואחרונים חביבים – התמרים האהובים של קיבוץ סמר – כמעט כמעט אוזלים אצלנו וזה הזמן ליהנות עוד פעם אחרונה מהמתוקים החביבים האלה – ולקראת סוף המלאי הם במבצע מצויין: (מימינכם) חצי קילו תמר דקל נור ב8.5 שקלים ו(משמאלכם) חצי קילו תמר זהידי ב7.5 שקלים!
מאחלים לכם שעם התמרים האלה תימתק השנה החדשה שלכם, ויתמו כל השנאות, הכעסים והתככים. שתהיה לכולנו שנה מתוקה מתוקה.
—-
עוד מעט מתחילה לה שנה חדשה וזאת הזדמנות ממש אחרונה להזמין את לוח “שנה בגינה”. נשארו לנו עותקים אחרונים, בעברית ובאנגלית.לוח השנה המיוחד הזה הוא בעצם מדריך חודשי לגינון ביתי ולקטות ארצישראלית. השנה בשתי מהדורות חדשות ושתי שפות: “חברים בגינה” בעברית ו”מהדורת הקיפוד” באנגלית. פרטים נוספים והצצה ללוח תוכלו למצוא באתר שנה בגינה. הזמנות דרך במערכת ההזמנות (בקטגוריה “ירקות ח’ביזה”).
ולסיום העלון המתוק, רצינו להזכיר גם את שאר היצרנים הנהדרים שמשתפים איתנו פעולה: הנבטים של אודי, מחלבת עיזה פזיזה, גד”ש ומכוורת עין חרוד מאוחד, נאות סמדר, מלוא הטנא, דבש מבית אבא, מנחת הארץ, לב הטבע ו”טחינא”.
יחד עם כל אלה, אנחנו מאחלים לכם פרידה נעימה ונחמדה משנת תשע”ז והתחדשות משמחת ומרגשת בשנת תשע”ח הבאה עלינו לטובה ולברכה.
מזל טוב מרגש לעלי וג’יהאן, שחובקים בשמחה בן ראשון – וברכות גם לדוד מג’די ולסבא המאושר, מוחמד.
שיהיה שבוע טוב,
אלון, בת-עמי, דרור, יוחאי וכל צוות ח’ביזה
__________________________________
מה השבוע בסל?
כפי שהבחנתם, עם שוב המלפפונים אלינו, נוצרה מצוקה באגף העגבניות… גם הן עכשיו במחסור רציני בשוק האורגני. הכמות שאנחנו קוטפים אצלנו אינה מספיקה כרגע לכולם, ואנחנו מצליחים לשים רק בחלק מהארגזים עגבניות. מקוים לשוב שגרת הסלט בקרוב.
יום שני: כוסברה/פטרוזיליה, פלפל אדום, בצל ירוק/כרישה, מלפפון, חסה, עגבנייה/עגבניות צ’רי/תפו”א, אדממה (סויה ירוקה)/במיה, חצילים, נתח דלעת, בטטה, בצל יבש. ובסל הגדול תוספת של: תירס/שום, לוביה תאילנדית, תרד ניוזילנדי. יום רביעי: חצילים/תירס, פלפל, אדממה (סויה ירוקה)/במיה, עגבנייה/תפו”א, חסה, כוסברה/פטרוזיליה, בצל יבש, בצל ירוק/כרישה, נתח דלעת, בטטה, מלפפון. ובסל הגדול תוספת של: לוביה תאילנדית, שום, תרד ניוזילנדי. יש אפשרות להוסיף לסל מוצרים נוספים של יצרנים קטנים: קמח, נבטים, דבש, קרקרים, תמרים, שקדים, חומוס, מזון פרוביוטי, פירות מיובשים ולדר, שמן זית, לחם שאור ומאפים, מיץ תפוחים ואגסים, סיידר, ריבות וחומץ טבעי, טחינא, סילאן וחטיפי בריאות, סוכריות דבש וגם מוצרי מחלבת עיזים. תוכלו לקרוא על היצרנים השונים באתר שלנו. ולמלא את ההזמנה במערכת ההזמנות שלנו (בתנאי שאתם לקוחות שלנו כמובן)
Top