עלון שבועי לאימייל

הרשמו לקבל את עלון החווה לאימייל

19-21 ביוני 2023 – לכבוד הקיץ שהגיע…

ממש השבוע מגיע הקיץ באופן רשמי, ולמרות שהשנה האביב היה חביב למדי ולא חם מדי (רוב הזמן), אנחנו בהחלט יודעים שימי החום הכבד ממש מעבר לפינה, אבל האבטיחים לא מתרגשים – האבטיח זקוק לחום רב, אותו הוא מכיר ממקום מוצאו, בדרום יבשת אפריקה, במדבר קלהארי. במדבר הלוהט היה האבטיח, שלמעלה מ-90% ממנו הוא מים, מקור חשוב וחיוני לנוזלים לאדם ולחיות הבר. הקושי בבחירת אבטיח מוצלח הוא עתיק יומין: זני הבר המתוקים זהים מבחוץ לזני הבר המרים, ולכן היו מנקבים עוברי האורח הצמאים חור בקליפת האבטיח ובודקים האם מר הוא או מתוק.

קרא עוד »

12-14 ביוני 2023 – ריח מלונים… נופל כבד כמו השנים, אבל תמיד מסביר פנים

כבר כמה שבועות שפירות מתוקים ועגולים מתחילים להציץ בארגזים – אז השבוע עלון שכולו מתיקות וקיץ – על הפירות שבשבילם כמעט נסבל לעבור ימי קיץ חמים כמו אלו שצפויים לנו השבוע, כי אפשר תמיד להתנחם בהם – המלונים…
ההיסטוריה של המלונים מתחילה באפריקה, שם עדיין מוצאים זנים רבים של מלוני בר. לא ידוע מתי, היכן ואיך בויתו המלונים, אך כנראה בחרו ושמרו הלקטים של אותה תקופה את זרעי המלונים המתוקים ביותר. הם כבר היו בשפע במצרים לפני למעלה מ4000 שנה, ומילניום מאוחר יותר הגיעו, בנתיבי מסחר, לטורקיה, איראן, אפגניסטן, הודו, דרום מרכז רוסיה, סין ויפאן. הם מתוארים בתמונות (ציור קבורה מצרי מלפני 2400 שנה) ובכתובים, למשל, ב”מסעות גילגמש”, לפני 2000 שנה, שם אוכל גילגמש מלונים ארומאטיים. לאירופה הם הגיעו כנראה בסביבות התקופות היוונית והרומית. המורים הביאו אותם מצפון אפריקה לספרד בתקופת שלטונם שם. בארץ ידוע המלון מתקופת המשנה, הוא מוזכר בה בשם “מלפפון”… המלונים הללו היו קטנים מאוד יחסית לאלו שאנחנו אוכלים היום, גודלם היה כשל תפוז.

קרא עוד »

5-7 ביוני 2023 – שעשועי שעועית

בשבועות הקרובים נשמח לספר לכם קצת על החברים החדשים, והשבוע – השעועית הטריה, על תרמיליה הקראנצ’ים, ירוקים ושטוחים, או צהובים וגליליים. היא מיוחדת משאר ירקות הקיץ, כי, כמו הפקוס, היא מופיעה כעת, בעיצומו של האביב, ולא תישאר איתנו לכל תקופת החום והלהט – כי היא גידול חובב מתינות. שאר בני משפחתה, משפחת הקטניות, חובבים דווקא קיצוניות: קרירות משמעותית (פול ואפונה) או חום רציני (לוביה וסויה), אבל השעועית אוהבת כשחם במידה ומאוורר במידה – מזג האוויר של עונות המעבר. לכן היא מהגידולים הבודדים ששייכים רק לאביב ולסתו אצלנו בשדה, והיא מגיעה אלינו לתקופה קצרה, כי הנה צ’יק צ’ק כבר יהיה כאן חם מדי בשבילה… האביב השנה היה נפלא בשבילה, כי ברובו היה מתון ונעים – שעשוע של ממש לשעועית.

קרא עוד »

29-31 במאי 2023 – שִׁלְחוּ מַגָּל כִּי בָשַׁל קָצִיר

בתזמון נאה לחג הקציר, גם אנחנו קצרנו את התבואה בשדה – הלא היא התלתן, שכיסה את הקרקע בירוק בעונת החורף, טייב את האדמה, הגן עליה מסחף, ושורשיו אווררו אותה. כעת הוא התייבש והצהיב. המקצרה חתכה את הגבעולים היבשים בקלות, ולאחר מכן גם ארזה את החציר בקוביות קש יפות ומרשימות.

קרא עוד »

22-24 במאי 2023 – היכרות עם הפאקוס

בתזמון נחמד עם חג השבועות, בשבועות האחרונים אנחנו קוטפים ביכורי פאקוס – המכונה גם “מלפפון ערבי”. אחרי שבשנים קודמות היינו מקבלים מכם תגובות כמו: “השבוע קיבלתי בארגז שתי מנות קישוא ולא מלפפון”, השנה החלטנו להתחיל לחלק את הפקוסים כשקית נוספת מעבר לשקיות המלפפונים (בינתיים רק בארגזים הגדולים, כי הכמות גדלה בהדרגה), כדי שיהיה קל יותר לזהות למי שמכיר, ולעשות היכרות ראשונה למי שעדיין לא – תגידו שלום לאדון פאקוס!

קרא עוד »

15-17 במאי 2023 – תעלומה בערוגת העגבניות

השבוע – תעלומה בעגבניות: בתוך האידיליה האביבית השנה, מסתבר שיש כמה הפתעות מוזרות, ומעשה שהיה כך היה: במהלך הקטיפים של ערוגות העגבניות הוותיקות שלנו פגשנו עגבניות קצת מוזרות למראה, במבט חטוף הן נראו גדולות ואדומות, אבל משהו משך את תשומת ליבנו, ובמבט נוסף ראינו שיש להן צורה קצת מעוותת, כאילו מישהו מעך אותן קצת בין האצבעות. יצאנו לחקור…

קרא עוד »

8-10 במאי 2023 – אדום ואדמה

באופן מפתיע ונעים למדי, עובר עלינו אביב מתון ממש. יש מדי פעם פרצי שרב ואובך, אבל בסך הכל הטמפרטורות עדיין לא נסקו מעלה ואנחנו נהנים מימים של קרירות בבקרים ושוב אחר הצהרים, ושמש נעימה באמצע. אחד המרוויחים העיקריים של האביב הזה (ואנחנו כולנו איתו) הוא הסלק האדום. הוא נמצא איתנו כבר מהסתו – כאחד הירקות הראשונים שמספרים שליהוק הירקות בסל מתחלף מקיץ לחורף, והוא גם אחד מירקות החורף שיעזבו את הסל עוד מעט בשלהי האביב. בשנים האחרונות כשהאביב התחלף לקיץ צורב ממש במהירות, הסלקים האחרונים כבר היו אומללים למדי, אבל השנה הוא במלוא תפארתו – גדול, עסיסי ומתוק – אז לכבוד הירק הנהדר הזה – השבוע קלס לסלק.

קרא עוד »

1-3 במאי 2023 – קישוטים לקישוא

השבוע נופל בחיקנו גם האחד במאי, הידוע כיום בעיקר כחג הבינלאומי של הפועלים, אבל הוא בעל מסורת עתיקה יותר כחגן של הפועלות… או הנשים בכלל. האלה הרומאית מאיה, (נקראת גם Bona Dea – האלה הטובה), אלת האביב, אלת הפריון, הריפוי, הצמיחה והגדילה, היא שנתנה לחודש מאי את שמו. המשמעות המילולית של מאיה (וחודש מאי בעקבותיה) היא “גדול יותר”, מה שמתאים מאוד לעונה – שעות האור מתארכות והופכות “גדולות יותר”, הטמפרטורות עולות, ובעקבותיהן, הטבע כולה מצוי בטירוף של ירוק – כל עשב ואילן הופכים גדולים יותר, מתפרצים באנרגיה של צמיחה.

קרא עוד »

24-25 באפריל 2023 – הרהורים ליום כדור הארץ ולשבוע ישראלי

לעתים נתפס הטבע כמערכה בה החזק גובר על החלש ורק המאבק מולך בכיפה (חוקי הג’ונגל…), אבל התפיסה הזאת לגמרי שונה מהמציאות – במערכות יחסי הגומלין השונות בין מינים, מערכת היחסים של תחרות היא ההרסנית ביותר לשני הצדדים – היא זו ששניהם מפסידים בה, ולעומת זאת המקרה, בו שני הצדדים מרוויחים ונתרמים בצורה המירבית והטובה ביותר, הוא כשמתקיימת מערכת יחסים של שיתוף פעולה והדדיות.
השבוע אנחנו מציינים את יום הזיכרון ויום העצמאות, כרוכים זה בזה כד”ר ג’קיל ומיסטר הייד. ובמיוחד בתקופה הגועשת והמורכבת והקשה בה אנחנו נמצאים כרגע כחברה ישראלית, תקופה של קיטוב וכעס, של מחאות ומאבקים ולא מעט זלזול, ביזוי ושנאה, אני מזכירה לעצמי שגם הפעם, כדאי ללמוד מן הטבע, ששיתוף פעולה והדדיות הם הבחירה הנבונה והנכונה כדי לאפשר שגשוג, צמיחה ורווח לשני הצדדים. והבחירה הזאת היא בידנו.

קרא עוד »
Top