עלון שבועי לאימייל

הרשמו לקבל את עלון החווה לאימייל

23-25 באוקטובר 2023

שבועיים וקצת עברו מאז ה7 באוקטובר.

במובן מסויים התחושה היא שהזמן עמד מלכת מאותו היום הנורא, העולם התהפך, ודברים לא יכולים להמשיך במקצב ובזרימה הרגילה.

ובכל זאת, בשדה, הימים מטפטפים אחד אחד השני, ממטרים מתפזרים מהשמיים, רוחות סתיו מנשבות, ירקות הקיץ מסיימים את תפקידם ומפנים את מקומם אט אט לירקות הסתיו והחורף. לארגזים הצטרפו ירוקי מזג האויר הקריר – הטאטסוי והרוקט, שורשי הסתיו – גזר, סלק, צנונית, לפת ודייקון. מחזוריות החיים בטבע נמשכת, למרות מעשי בני האדם, והצמיחה מתמידה ולא מפסיקה.

אין לנו מילים בימים הקשים האלה. שולחים לכם אהבה וירקות – מקוים שיוסיפו במעט לחוסן וליכולת ההשתקמות של כולנו.

קרא עוד »

16-18 באוקטובר 2023

בימים הקשים והרעים האלה, אנחנו נשארים עם העובדה הפשוטה שהחיים חזקים, למרות הכל, ובתוך כל הכאב והאבדן וההרס, מתקיימת גם צמיחה מתמדת.

קרא עוד »

9-11 באוקטובר 2023

אלו ימים ללא מילים. שולחים לכם את רשימת הירקות בארגז השבוע: יום שני: נתח דלעת/דלורית, חסה,תרד ניוזילנדי/מנגולד, חצילים {זן רגיל/בלאדי/אצבעות יפני}, פלפל/ארטישוק ירושלמי, כרישה/בצל יבש, בטטה,

קרא עוד »

חג שמח והזמנה לבקר אותנו ביום הפתוח שלנו בשבוע הבא!

אנחנו בעיצומם של חגי תשרי  – חלקם כבר מאחורינו, וחג הסוכות ושמחת תורה עוד לפנינו…

בתקופה הזאת, לפני 20 שנה, עשינו את צעדינו הראשונים בחלקת השדה הראשונה שלנו בכפר בן נון – השדה היה שדה אורגני, שעובד אז כבר למעלה מעשור על ידי חיים ז”ל וליאורה תבדל”א פוקר, מחלוצי החקלאים האורגנים בישראל. בשנים לפני שאנחנו הגענו, השדה לא היה מעובד, עקב מחלתו של חיים, וקוצים ועשבים בגובה 2 מטרים מילאו את החלקה… אנחנו שמחנו – עבורנו זה היה סימן לחלקה פוריה ושמחה, המצמיחה יבולים לרוב.

קרא עוד »

26-27 בספטמבר – מה השבוע בסל?

גם השבוע רק רשימה – 

אבל מזכירים לכם שיש לנו יום פתוח – ביום ראשון הקרוב, 1 באוקטובר, בין השעות 13:00-17:00, כאן, אצלנו, בכפר בן נון.

נשלח לכם הודעה מפורטת על כך בהמשך השבוע.

קרא עוד »

4-6 בספטמבר 2023 – ריקוד הפופקורן!

כמדי שנה, בסוף הקיץ, מגיעה עונת הפופקורן ולארגזים מצטרפים קלחי תירס קטנים וקשים מהרגיל. אנא אל תזרקו אותם מתוך מחשבה שהפעם התירס ממש לא הצליח לנו – זה דווקא תירס מוצלח מאוד ומשמח לבבות קטנים וגדולים: פופקורן (או בעברית תקנית: פִּצְפּוּצֵי תִּירָס). לכבודו אנחנו מביאים בשידור חוזר מדי שנה את עלון הפופקורן וכך גם הפעם – צפיה מהנה!

קרא עוד »

28-30 באוגוסט 2023 – מתנות קטנות (ומתוקות)

העגבניה נמצאת אצלנו בשדה ובארגז הירקות כל השנה, אבל בקיץ היא במלוא טעמה והדרה, ובעונה החמה מצטרפת אליה הדודנית הקטנה והמתוקה שלה – עגבניית הצ’רי. לפעמים, בשל היומיומיות שלה, מקבלים אותה כמובן מאליו, אז לפרי האהבה הזה, שחותם את טרילוגיית משפחת סלוני הקיץ שלנו (חציל, פלפל ועגבניה) אנחנו מקדישים את העלון השבוע.

קרא עוד »
Top