עלון שבועי לאימייל

הרשמו לקבל את עלון החווה לאימייל

6-8 בפברואר 2023 – עוד מעט ירד פה גשם

עוֹד מְעַט יֵרֵד פֹּה גֶּשֶׁם, בּוֹא וְנִשָּׁאֵר בַּחוּץ נִתְחַדֵּשׁ כְמוֹ הַדֶּשֶׁא בְּעוֹלָם יָפֶה, רָחוּץ. הִסְתַּכֵּל, הִנֵּה חוּטִים שֶׁל גֶּשֶׁם; מִישֶׁהוּ רוֹצֶה לִתְפֹּר בֶּגֶד חַג לְכָל הָעֵמֶק, לַגְבָעוֹת,

קרא עוד »

30 בינואר – 1 בפברואר 2023 – גשם, הקשב לנשים בחלון

אנחנו ממש מחכים לגשם. הלילה הוא עתיד להגיע, ואנחנו מצפים לשמוע את הטיפות דופקות על האדמה, מרטיבות אותה, מרעננות, מרוות ומחיות אותה. מבחינת לוח השנה, אנחנו בשיא החורף, אבל השמש זורחת, הציפורים מצייצות ובצהרים אנחנו נשארים בחולצה קצרה ולא חורפית בעליל. הגשם כבר ביקר אצלנו, ועשה עבודה יפה ומרשימה, אבל אז, לפני חודש הוא נעלם, והשאיר אותנו עם שמש ושמיים תכולים, ממש לא מה שאנחנו צריכים בחורף… אז אנחנו מבקשים – גשם הקשב לנשים בחלון!

קרא עוד »

23-25 בינואר 2023 – אין כמוהו גזר!

רק שערו הפרוע וקצה פדחתו מציצים מן הערוגה כשאנחנו עוברים לידה, אך אם נשלוף אותו מן הרגבים, נגלה אושר (ועושר) כתום שהסתתרו מתחת לפני השטח. החורף הוא הזמן שלו. הגזר לא חובב ימים חמים מדי, ומאוד נהנה מהקרירות. אפילו מתחת מעטה שלג הוא צומח בבטחה. עכשיו, כשכבר קר למדי, הוא מתחיל להיות אורח קבוע בשדה ובארגזים – אנחנו זורעים כמה ערוגות גזר כל מספר שבועות, ולאחר כמה חודשים, שולפים החוצה, ערוגה אחר ערוגה, שבוע אחר שבוע, שורשים שיפודיים כתומים ועסיסיים.

קרא עוד »