מוצרים נוספים

חשוב לנו ליצור חיבור ישיר בין צרכנים ויצרנים – להעמיק את ההיכרות של הצרכנים עם דרכי הכנת המוצרים השונים, ולהציע מגוון של מוצרי מזון טבעיים ולא מעובדים, ללא תוספי שימור וצבע, כאלטרנטיבה בריאה יותר לצרכנים, ליצרנים ולסביבה. מפגש כלכלי ישיר כזה גם תורם להתפתחות ולהמשך הקיום של יצרנים קטנים עצמאיים ומקומיים.

בעקבות זאת נקשרו קשרים של שיתופי פעולה עם מספר יצרנים קטנים מהסביבה הקרובה לנו וגם מקצוות ארצנו הקטנטונת, ויש אפשרות להוסיף לסל מוצרים נוספים מעמל כפיהם: פירות אורגניים, נבטים אורגניים, שמן זית אורגני, לחם שאור ומאפים, שקדים ותמרים אורגניים, חומוס אורגני, קמח וסולת אורגניים, מוצרי חלב עיזים, דבש אמיתי, סילאן אורגני, חטיפי בריאות אורגניים, קרקרים אורגניים וללא גלוטן, תמרים אורגניים, מוצרי מזון חי (רואופוד), פירות מיובשים ולדר, מיץ, סיידר, ריבות וחומץ תפוחים.

היכרות קצרה עם כל אחד מהיצרנים יש כאן בהמשך, במחירון כאן תוכלו למצוא רשימה מפורטת של המוצרים ומחיריהם. ההזמנה דרך מערכת ההזמנות שלנו.

פירות "מלוא הטנא"
חילף מנחם מגדל פירות בחוות "מלוא הטנא". חילף הוא שכן, בכל שבוע, כשהוא מביא את ארגזי הפירות, כל שעליו לעשות הוא לחצות את הגבעות הנמוכות המפרידות בינינו לבין כרמי יוסף, וכבר הוא אצלנו בשדה. ב"מלוא הטנא" יצרה משפחת מנחם מקום מיוחד וקסום: במקום מטע גדול ומונוטוני של פרי מזן אחד, הם מגדלים בוסתן רחב ידיים ובו סוגים רבים ושונים של עצי פרי, שיחים, מטפסים, כשבינותיהם גדלים גם ירקות ושאר צמחים. מגוון הפירות כולל פירות "רגילים" כמו תפוחים ופרי הדר, שזיפים וענבים ולצידם גם פטל, גויאבות, אנונה, תאנים, רימונים, שסק ועוד. הפירות משתנים ומתגוונים לפי עונות השנה, וניתן להזמין ארגז פירות קטן/גדול/משפחתי ממגוון פירות הבוסתנים.
wheat color קמחים אורגניים של "מנחת הארץ"
קמח אורגני שטוחן אסף, מ"מנחת הארץ" בחדרה. הקמח הזה נהדר במיוחד כי הוא נטחן מחיטה אורגנית ארצישראלית, שגדלה לא רחוק מאסף, בשדות עמק בית שאן. מרגע הטחינה נשמר הקמח בקירור כדי למנוע התפתחות של חרקים ומיני רמשים. מלבד קמח חיטה מלאה 100%, אסף מכין גם קמח חיטה 70%, וכן טוחן קמח מגרגירי כוסמין ושיפון (מיובאים). הגרעינים נטחנים אף בטחינה גסה יותר לסולת חיטה, שיפון או כוסמין. מלבד השלישיה הפותחת, טוחנים ב"מנחת הארץ" גם קמחים ייחודיים כמו: תירס, כוסמת, חומוס, אורז, שיבולת שועל ושעורה. כל הקמחים אורגניים ומשובחים עד מאוד.
tamir-dvash"הדבש של תמיר"
בעיסוקו כדבוראי ממשיך תמיר מסורת מבית אביו באתיופיה. כילד הוא היה מתגנב אחרי הוריו בלילות בהם יצאו לרדות דבש מנחילי דבורי בר, כאן הוא מטפח באהבה ובמסירות את הכוורות שלו ליד מושב שעל בדרום רמת הגולן. כחלק מהשמירה על הערכים והאיכות המשפחתית מקפיד תמיר גם להימנע מהוספת סוכר להאכלת הדבורים, לא לחמם את הדבש ולהפחית כל התערבות מלאכותית לא הכרחית, כך שהתוצר המתקבל הוא טבעי ונהדר. החקלאות והטבע ברמת הגולן מספקים לדבורים שפע של פרחים לסעודה, וכך תמיר יכול להציע מגוון של טעמים עונתיים לדבש: דבש מפרחי בר, מפרחי אקליפטוס, מפרחי פטל, מפרחי אוכמניות, מפרחי קיווי ומפרחי שיזף.
izapzizaמוצרי חלב עיזים מחלבת "עיזה פזיזה"
מחלבת "עיזה פזיזה" שוכנת במשק צבן – משק משפחתי במושב טל שחר ובו דיר עיזים שמח ופורה, מחלבה, מרכז מבקרים ומעדניית גבינות. את העדר הקימו ב2004, ושנתיים לאחר מכן הוקמה גם המחלבה. העזים חיות בדיר נעים ומאוורר, אוכלות תערובת וחציר. כחודשיים לפני המלטות מפסיקים לחלוב את העזים הצפויות להמליט, לאפשר להן לאגור כוחות להמלטה, לטיפול בגדיים ולייצור חלב. הגדיים יונקים מהאימהות כחודשיים ונגמלים מיניקה בהדרגה. החלב עובר פסטור לפני ייצור כל המוצרים, אך לא פסטור-על ולא המגון, כך שהחלב משתנה עם העונות, ואיתו גם אופי המוצרים. במחלבה מיוצרים מן החלב הגולמי שלל מוצרים החל מחלב לשתייה ועד לגבינות קשות ובשלות.
תמרים אורגניים מקיבוץ סמר
קיבוץ סמר בחבל אילות מגדל מספר זני תמרים. תוכלו למצוא אצלנו את זן ה"ברהי" המעולה והמיוחד, המכונה בסמר: "טופי של תמר", את הזן "דקל נור" האהוד במדינות ערב, בעל מרקם וטעם עדינים המתאים גם לבישול ולאפיה, ואת ה"זהידי", העשיר מכולם בסיבים תזונתיים ובברזל. כולם מעולים ממש.
levhateva קרקרים אורגניים וקרקרים ללא גלוטן של "לב הטבע"
"לב הטבע" הוא מפעל קטן בקיבוץ כפר הנשיא. הקרקרים של זוהר ואסף עשויים ממרכיבים פשוטים, בריאים ונקיים: קמח, דגנים וזרעים, ללא סוכר, שאר תוספות "משפרות" וחומרים משמרים. הקרקרים האורגניים מוצעים בשלושה טעמים: חיטה, שיפון וכוסמין. קרקרים ללא גלוטן באים בטעמי אורז, חומוס, תפוחי אדמה ותירס. מלבד האיכות והבריאות הגלומים בהם וטעמם המצויין, בעיני, גם העובדה שהקרקרים האלה מיוצרים במפעל בצפון וייצורם מספק עבודה לתושבים צפוניים הוא עובדה משמעותית בשיקולי הקניה של הקרקר המשובח הזה.
shoreshei zion מזונות חיים ופרוביוטיים של שורשי ציון
אליעזר ושרה-רוז ציון ממושב מטע החלו להתעניין במוצרים חיים מותססים דרך משקה ה"קמבוצ'ה" (תה מותסס), וזו היתה אהבה ממבט ראשון. הם הלכו שבי אחר התהליך הטרנספורמטיבי של התססה ובעקבותיו למדו על מוצרים פרו-ביוטים נוספים. במפעל קטן בבית שמש הם מכינים מזונות חיים – גרנאולה ייחודית, קרקרים, תערובות פיצוחים, ושוקולדים המיוצרים כולם מחומרי גלם חיים: קקאו, זרעים, אגוזים, פירות וירקות חיים (לא מבושלים, קלויים או מיובשים בחום נמוך). הם משתדלים להשתמש בחומרי גלם מקומיים, טריים ואורגניים, כדי ליצור מוצרים איכותיים, מבריאים וחיים, מתוך תפיסתם כי בכוחנו להבריא את עצמנו על ידי המזון שאנחנו אוכלים.
לדרים ופירות יבשים טבעיים "מפרי ידיה" של אשת החיל, מליסה
לאחר כעשור במשרד החקלאות פתחה מליסה, חברתנו ושכנתנו מקיבוץ גזר, פרק חדש בחיים כיוצרת חטיפי בריאות. היא בחרה להתחיל במתוק, וגילתה מחדש את הבריאות שבבריאה. כך נולדה "מפרי ידיה" – סדרת מממתקי טבע: פירות מיובשים ולדרים יחודיים במגוון טעמים מיוחדים ומפתיעים, המיוצרים באהבה מ100% תוצרת טרייה ומקומית, ללא כל תוספות. כל חבילת לדר של ששה דפים מתחילה את דרכה כקילו פרי, שנקלף, מרוסק, מעורבב ומתובל ומיובש. התוצאה היא פיצוץ של אנרגיה, טעם ובריאות בכל ביס. "מפרי ידיה" היא בחירה מושלמת לנשנושים, לטיולים, לארוחות עשר ולמתנות למי שאוהבים במיוחד. זאת דרכה של מליסה לשמור ולהפיץ את השפע הטוב שבטבע סביבנו.
שמן זית וזיתים אורגניים של טנא ירוק
דידי ושירה עמוסי מהישוב רותם בצפון הבקעה, מייצרים שמן זית אורגני וזיתים אורגניים. טעמו של שמן הזית שלהם הוא טעם עמל משפחתי יום יומי בפשטות באהבה ובשמחה. הם מכירים כל עץ במטע שלהם, ומלווים אותו עם חילופי העונות: רואים איך העצים מתמלאים בפריחה והפרחים הופכים לפרי, ובתחילת החורף מתקיימת חגיגה מסיק משפחתית נרגשת. באותו היום בו נמסק הפרי הוא מגיע בשל טרי ורענן לבית הבד ובתהליך מוקפד של כבישה קרה נוצר שמן הזית. התוצר הוא שמן זית כתית מעולה המיוצר תחת ביקורת קפדנית תוך שמירה על איכות הסביבה, נקי מחומרי הדברה וריסוסים, חומציות מירבית עד 0.5%. מפוקח פיקוח אורגני, כשר וכשר לפסח. ממבחר זנים מובחרים: סורי, ברנע, פקואל, ותערובת זני הבית.
לחם שאור ושאר מאפים מעשי ידי מנו ממושב תעוז
בתקופת שהותה באנגליה, לאחר שמאסה בלחם האנגלי התעשייתי, החלה מנו רואף-צינקובר להכין, כתחביב, לחם למשפחתה. התחביב הוביל ללמידה, התעמקות והתנסות… והיום יש לה מאפייה ביתית קטנה במושב תעוז. מנו מכינה לחמים אורגנים מקמחים מלאים על בסיס מחמצת בלבד ללא שמרים תעשייתים. הלחם עובר התפחה איטית בקירור שמקנה לו טעם מיוחד ומעודן. הלחמים העיקריים הם: חיטה, כוסמין, שיפון, שלושה קמחים, ולחם מחמצת ללא גלוטן. המשקל הסופי של כיכר לחם הוא בין 660-680 גרם. בנוסף מכינה מנו מאפי פאי, קישים ועוגות ממיטב החמרים.
שקדים אורגניים, חומוס אורגני, שמן זית אורגני ודבש טהור מקיבוץ עין חרוד
על אף שאמרו להם ש"אי אפשר לגדל בישראל שקדים אורגנים", החליטו הגד"שניקים של עין חרוד להתמודד עם המשימה ועם הקשיים הרבים. כממשיכי דרכם של החלוצים שהגיעו לעין חרוד בתחילת שנות העשרים של המאה שעברה, והיו נוטעים וכורמים בעמק, הגידול האורגני חשוב להם כדי לשמור על העמק "שלהם" ובריאות תושביו. אמנם היבול שלהם קטן יותר אבל גם איכותי יותר – השקד הישראלי טעים יותר ובריא יותר מהשקדים המיובאים, תודות לזנים מקומיים שפותחו בארץ. בנוסף לשקדים הם מגדלים גם חומוס אורגני משובח ממש וכן זיתים מזן "ברנע" מהם מיוצר שמן זית אורגני. מכוורת עין חרוד, כבר בת 80, מייצרת דבש טהור, נקי ומסונן ללא תוספת סוכר או חומרים משמרים. את כל אלה תוכלו לצרף לארגז שלכם ולקבל יחד איתם קצת אויר צח מעמק יזרעאל… בתאבון!
בית ייצור המעבד תפוחי עץ ופירות קיץ נוספים במושב גבעת יערים. הרומן של תומר וחמוטל עם תפוחי עץ החל בשנת 2013 כשעבדו בחקלאות בקיבוץ צובה וראו את כמויות הפרי הנותרות על האדמה לאחר הקטיף. איסוף הפרי אינו "כלכלי" וטונות פרי באיכות מעולה מתבזבזות והופכות למפגע חקלאי. הם החליטו לעשות מעשה ולהקים מפעל קטן לעיבוד פרי וגילו דרך טובה לעבוד יחד ולהישאר קרובים לקרקע ולעולם החקלאי. תומר וחמוטל סוחטים מיץ תפוחים טבעי, מייצרים סיידר תפוחים אלכוהולי וחומץ תפוחים ורוקחים ריבות מגוונות באיכות מעולה מתפוחים, אגסים ונקטרינות. הכל 100% פרי וללא חומר משמר.
אודי גרוס וחברים מגדלים במושב אחיטוב נבטים אורגניים – "הנבטים של אודי", במטרה לגדל נבטים הכי טעימים, בריאים ומעולים, וליהנות מהתהליך. הנבטים מגודלים מזרעים אורגניים על מצע של קוקוס גרוס וקומפוסט אורגני, ללא כל ריסוס, בעבודת יד, בתשומת לב ובאהבה רבה. הם נקצרים ומגיעים אליכם בשיא הטריות. אודי והחברים מציעים מגוון רחב של נבטים: נבטי קייל, חרדל, ברוקולי, אלפלפא, חמנייה, רשאד, צנונית, עשב חיטה, מיקס נבטים ונבטוטים. הנבטים בעלי טעמים חזקים, כל נבט מכיל את העוצמה המרוכזת של הצמח מבחינת טעם וערכים תזונתיים. כאן תוכלו לקרוא קצת פירוט על הנבחרת שלהם. בחוות הגידול הם עורכים סדנאות למגדלים ביתיים ושולחים ערכות הנבטה ביתיות. ההבדל הוא עצום בין נבט שנקצר עכשיו לעומת נבט שישב במקררים גדולים זמן מה. אזהרה- אין דרך חזרה! טעמת, התמכרת…
בקיבוץ נאות סמדר השוכן בדרום הר הנגב יש משק אורגני גדול ומגוון מאוד: פירות וירקות, עשבי תבלין ובושם, עדר עזים וכרם. לצד המשק מפעילים חברי הקיבוץ גם יקב, בית בד, זיתיה ומחלבה בו מופקים מוצרים אורגניים שונים מתוצרת המשק. הקיבוץ הקים גם בית עיבוד פרי בו מייצרים סילאן תמרים, מעדני תמרים, קונפיטורות, מיצים ונקטרים, לדר, ממתקים אורגניים ופירות מיובשים, המבוססים בעיקרם על הפרי הגדל במקום. אצלנו תוכלו למצוא מתוך המוצרים – סילאן אורגני מעולה (כמובן, תמרים נטו, ללא תוספת סוכר או חומרים אחרים) וחטיפי בריאות (בריאים באמת, עשויים פרי ודגנים, ללא תוספת סוכר וחומרים אחרים).