6-7 באפריל – חג שמח!

מועדי משלוחי הירקות בתקופת הפסח ויום העצמאות:

השבוע:
* משלוחי יום שני 6 באפריל – כרגיל
* משלוחי יום רביעי עוברים ליום שלישי 7 באפריל (מערכת ההזמנות תיסגר ביום שני בשעה 9:00)

בשבוע הבא:
* לא יהיו משלוחים לאנשי יום שני
* משלוחי יום רביעי עוברים ליום חמישי 16 באפריל (מערכת ההזמנות תיסגר ביום שלישי בשעה 9:00)

בשבוע שמתחיל ב19 באפריל משלוחים כרגיל ב20 ו-22 באפריל

בשבוע של יום העצמאות:
* משלוחי יום שני 27 באפריל – כרגיל
* משלוחי יום רביעי עוברים ליום חמישי 30 באפריל (מערכת ההזמנות תיסגר ביום שלישי בשעה 9:00)

___________________________________________

מדי פעם, סיפרו הזקנים – רבקה מרים

מדי פעם, ספרו הזקנים
מתרגשת נופלת עלינו, בסופה וסערה
בחיל וברעד
שפה חדשה, לא נודעת
שפת ממלכה, שפת עדן, שפת כוכב
והאני שלנו, זה שמעולם לא נראה
ושאין בו לגעת
הולך ורחב.

מוזר לחגוג את חג האביב בין קירות סגורים, מוזר לחגוג אותו בקבוצה מצומצמת, בלי חברים ומשפחה. החודשים האחרונים מביאים איתם תחושות חדשות ואוירה לא מוכרת. אנחנו מתרגלים סבלנות, המתנה, התכנסות. פתרון אתגרים ובעיות מתוך הבפנים ולאו דווקא דרך שיטוט ויציאה החוצה לחפש תשובה. הזמן מקבל משמעות אחרת, הוא כמעט מוחשי, מורגש, נוכח. התקופה הזאת מלאה גילויים חדשים.

ובתוך כל השוני הזה – השדה ממשיך בהתנהלותו האביבית הלא משתנה, המוכרת והמחזורית. האדמה התייבשה מעט, היא פחות ספוגה מים ופסים רחבים של אדמה שוקולדית חומה ונהדרת נמתחים מאחורי גבו של גבי הנוהג בטרקטור ומכין את הערוגות לשתילות האביב הרבות. ימי השמש שהולכים ומתרבים מקפיצים את הצמיחה בשדה, וירקות שלנו, (וגם העשבים) צומחים בזריזות, נהנים מהרטיבות שעוד טמונה בקרקע ומשעות האור הארוכות יותר. ביכורי אביב מגיעים השבוע לארגזים – הקישואים הנחשונים שתמיד מקדימים ומבשרים את בואה של משפחת הדלועים המפוארת. השדה מלא התרחשויות של חרקים שמזמזמים, מעופפים, זוחלים – מתעוררים לאביב מלא אקשן ותנועה, רחש וחיבורים.

ואנחנו, עובדי האדמה, מתנדנדים בנדנדת האביב בין תחושת הזמן העומד, המתכנס, המצמצם, לבין התנועה קדימה למעלה והלאה שמתרחשת בשדה. השבועות האחרונים עברו עלינו בעבודה אינטנסיבית ומאומצת, בשדה, במשרד ובבית האריזה. הצוות כולו התגייס לשעות ארוכות ולעבודה אינסופית. כולנו מצפים מאוד להפוגת החג שאנחנו זקוקים לה כל כך, בה נתמקד בעבודה בשדה, נתכנס פנימה (למרות שטכנית נהיה הרבה בחוץ…) ללא הזמנות וארגזים, והשנה גם ללא יום פתוח.

לפני החג אני רוצה לנצל את ההזדמנות לומר מספר תודות לאנשים שמלווים את אלון ואותי כבר שנים, וביתר שאת בתוך האתגרים והעומס של התקופה האחרונה –
בראש ובראשונה תודה רבה לדרור, שמטפל בכל העבודה מולכם. תודה רבה גם לאסף, שמסייע בכל באריזה. בשבועות האחרונים הם עושים זאת בעבודה כפולה ומכופלת ועומס רב, במסירות, סבלנות, דייקנות ואחריות רבה.
תודה רבה למתנדבים הנאמנים שלנו – לאלון, עינת, מליסה – שמגיעים פעמיים בשבוע בכל התקופה הזאת ועושים את יום האריזה אפשרי ונעים. תודה גם לרותי, שנכנעה להפצרותינו ונשארה בבית בתקופה זאת, תודה שאת שומרת על עצמך בשבילנו!
תודות מיוחדות לשליחים שלנו – איל, לב, דוד, זיו, אלון, דרור, נתנאל, יוחאי ומתן – הם היוצאים לחזית בימים אלו – ומביאים אליכם את הארגזים עד הבית. ההסתובבות בדרכים וברחובות בתקופה הזאת לא קלה ולא מובנת מאליה, בורכנו בשליחים נאמנים ואחראים מאין כמותם.

תודה רבה רבה לעובדי השדה שלנו – לגבי, שעובד ללא לאות בהכנת הקרקע לשתילות ובכל מה שנדרש לסייע ולארגן. תודה לעובדים התאילנדים ולישראלים שמצטרפים אליהם – מונטרי, הוט, טאם, וינאיי, נופאדול, יונתן ואורן, ולסוק וצ'אל שהצטרפו לסייע. דרישת שלום חמה למוחמד, מג'די ועלי, שכרגע לא יכולים להגיע לעבודה. אנחנו מתגעגעים.

ותודה רבה לכם – על המילים הטובות, הגמישות, האמון, הכרת הטוב. כה רבים מכם שאלו, התעניינו, דאגו, הציעו עזרה – זה ממש לא מובן מאליו שתקופה כזאת, בה כל אחד מתכנס פנימה ושומר על דלת אמותיו – אנחנו זוכים לשותפות עם לקוחות שכאלה. אנחנו מרגישים ברי מזל.

אז בתוך כל הסופה והסערה, החיל והרעד מאחלים לכולנו לקראת חג האביב והחירות, שנלמד את השפה החדשה שנוצרת כאן, וניתן לאני שלנו להתרחב ולצמוח.
חג שמח!
אלון, בת-עמי וכל הצוות הנפלא והמופלא של ח'ביזה

____________________________________

מה בארגז החגיגי השבוע?

יום שני: כרוב/כרובית, תפו"א, גזר,פול ירוק/אפונת שלג, מלפפון, עגבניה, סלרי עלים/סלרי שורש, מנגולד/קייל, פטרוזיליה/כוסברה/שמיר, חסה/לבבות חסה, שום ירוק.

בארגז הגדול גם: קישואים/דלעת, כרישה/פטרוזיליה שורש, סלק/שומר/קולרבי.

בארגז הפירות: בננה, תפוח עץ, תפוז, אבוקדו.

יום שלישי: חסה/לבבות חסה, קישואים/דלעת, עגבניה, קלרבי/שומר/סלק, גזר, פול/אפונה, בצל יבש/כרישה, מלפפון, שום ירוק, פטרוזיליה/כוסברה/שמיר, מנגולד/קייל/חוביזה.

בארגז הגדול גם: תפו"א, פטרוזיליה שורש/סלרי שורש/סלרי עלים, כרוב/כרובית.

בארגז הפירות: בננה, תפוח עץ/קלמנטינה, תפוז, אבוקדו/אשכולית אדומה.

30 במרץ – 1 באפריל 2020 – ואף על פי כן, ולמרות הכל – אביב!

מועדי משלוחי הירקות בתקופת הפסח ויום העצמאות:
בחול המועד אנחנו לא שולחים ארגזים, לכן בשבועות הקרובים אלו מועדי המשלוחים:

בשבוע בו מתחיל פסח:
* משלוחי יום שני 6 באפריל – כרגיל
* משלוחי יום רביעי עוברים ליום שלישי 7 באפריל (מערכת ההזמנות תיסגר ביום שני בשעה 9:00)

בשבוע בו מסתיים פסח:
* לא יהיו משלוחים לאנשי יום שני
* משלוחי יום רביעי עוברים ליום חמישי 16 באפריל (מערכת ההזמנות תיסגר ביום שלישי בשעה 9:00)

בשבוע שמתחיל ב19 באפריל משלוחים כרגיל ב20 ו-22 באפריל

בשבוע של יום העצמאות:
* משלוחי יום שני 27 באפריל – כרגיל
* משלוחי יום רביעי עוברים ליום חמישי 30 באפריל (מערכת ההזמנות תיסגר ביום שלישי בשעה 9:00)

________________________________________

כמה הודעות – בתוך התקופה המאוד לא קלה שאנחנו נמצאים בה, העונות ממשיכות לנוע וגלגל השנה מסתובב, וחג החירות, האביב, הפסח – בפתח.אנחנו עובדים בעומס רב מאוד של עבודה, ורצינו לבקש מכם:

1. נכון לעכשיו הגענו עד קצה הקיבולת של השדה שלנו, ולא נוכל לצרף לקוחות חדשים – בבקשה שמרו את ההמלצה עלינו לידידיכם ולמשפחתכם לימים רגועים יותר.

2. בכל לשון של בקשה – נא עשו את השינויים בהזמנה שלכם עד מועד סגירת ההזמנות. אם אתם צריכים את הסיוע שלנו – נודה מאוד אם תפנו אלינו באימייל (עדיף) או בסמס ולא טלפונית, אנחנו מתקשים לעמוד בעומס.

3. כדי להפחית את המגע עם השליחים, כרגע לא נאסוף ארגזים ריקים לשימוש חוזר. מקוים לחזור לאיסוף כשנוכל.

4. מהחודש הבא אנחנו עוברים לחיוב כרטיסי האשראי שלכם מדי שבוע. אם למישהו זה יוצר בעיה, עדכנו אותנו.

____________________________________

לקראת החג רצינו להזכיר לכם שרבים ממגוון המוצרים המעולים שניתן להוסיף לארגז כשרים לפסח:

  • דבש מבית אבא (של תמיר מרמת הגולן) ודבש של מכוורת עין חרוד
  • שמן זית של חוות "טנא ירוק" ברותם ושמן זית של גד"ש עין חרוד
  • תמרים מקיבוץ סמר (מהזנים ברהי, דקל נור או זהידי) וגם תמרים מג'הול מקיבוץ נאות סמדר
  • טחינא* ייחודית שקיבוץ נתיב הל"ה
  • סילאן טהור מתמר מג'הול של נאות סמדר
  • קרקרים ללא גלוטן של "לב הטבע" (תפו"א, חומוס, אורז* ותירס*)
  • עוגיות ללא גלוטן של "דני וגלית"
  • מיץ וסיידר תפוחים ואגסים, חומץ תפוחים וריבות מ"המתססה"
  • שוקולדים, קינוחים וממרחי אגוזים מונבטים, קרקרים* וגראונולות* של "שורשי ציון"

* לאוכלי קטניות

_____________________________________________________

קהילה קיבוצית במיטבה - ציור של גליה רון
ציירה: גליה רון

השבוע אנחנו רוצים לשלוח לכם תמונה אביבית, חגיגית ושמחה –

להזכיר לנו שגם אם השנה, כשהאביב פורץ החוצה, אנחנו נאלצים להיות סגורים בבתים ורחוקים מחברים ומשפחה, המצב הזה זמני, והזמן, למרות הכל זורם, ואיתו גם יבוא השינוי, לטובה.
כל כך הרבה צבעוניות ויחד וחג יש בתמונה היפה הזאת, מאחלים לכם להרגיש את הצמיחה והשינוי והטוב גם בתקופה הזו.
מאחלים לכולנו ימים טובים, בריאות, חוסן ושמחה גם בתוך התקיעות הזמנית.
חודש ניסן שמח,
אלון, בת-עמי, דרור, יוחאי, אורין וכל צוות ח'ביזה
___________________________________________
מה השבוע בסל?
יום שני: דלעת/בצל יבש, תפו"א, גזר, פול ירוק, מלפפון, עגבניה, סלרי שורש/פטרוזיליה שורש, מנגולד/קייל/עלי חוביזה, פטרוזיליה/כוסברה, חסה, שום ירוק/כרישה.
בארגז הגדול גם: כרוב/כרובית, אפונה סינית/פלפל אדום, סלק/שומר.
בארגז הפירות: בננה, תפוח עץ זהוב, תפוז, פומלית/אשכולית אדומה.
יום רביעי: חסה, תפו"א, עגבניה, פול ירוק/אפונה, גזר, סלרי שורש, בצל יבש/נתח דלעת/קישואים, פטרוזיליה/כוסברה/שמיר, מלפפון, שום ירוק, מנגולד/קייל/עלי חוביזה
ובסל הגדול גם: פטרוזיליה שורש/כרישה, סלק אדום/שומר, כרוב/כרובית
בארגז הפירות: בננה, תפוח עץ זהוב/אדום, תפוז, אשכולית אדומה.

23-25 במרץ 2020 – העיקר הבריאות!

כשהייתי קטנה, סבתא שרה שלי, אישה מלאת אהבה ודאגה, היתה מתרגשת מכל עיטוש או שריטה, מטפלת, מחבקת ומרגיעה, מכינה משהו טעים לשתות, ולידו גם משהו מתוק לאכול ומסכמת את המצב: רק שתהיי לי בריאה! כילדה, זה נשמע לי, איך לומר, משפט של סבתות… ולא הרהרתי בו רבות, מתייחסת בסלחנות לסבתי הדואגת ונרעשת (קצת יותר מדי לטעמי). כשבגרתי, גיליתי, כמובן, כמה צדקה סבתא וכמה אמת פשוטה יש במשפט הזה: העיקר הבריאות!

בימים טרופים אלו המשפט הזה הופך שגור ורלוונטי לגמרי, והבריאות אכן נמצאת במחשבות רוב הזמן. אנחנו מצידנו משתדלים לשלוח לכם בריאות דרך הירקות שלנו, ולכבודה ולטובתה של הבריאות יהיה לכם השבוע בארגז נציג או נציגה של משפחה בריאה ומבריאה ביותר, שמסייעת במיוחד לאיברי הנשימה ולמניעת צינון – כרישה, בצל או שום. והשבוע נספר על הנציג האביבי המיוחד שלהם, הנה הוא:

אולי הוא נראה לכם במבט ראשון כמו בצל ירוק גדול במיוחד, אבל משום מה הוא מריח כמו שום… יש לו ראש גדול מן הבצל הירוק (אבל עדיין לא גדול כמו שום בוגר) ועליו הארוכים שטוחים, ולא חלולים כמו עלי בצל ירוק. זהו השום הירוק, והוא אחד הירקות האחרונים שעוד נשארו עונתיים ממש: הוא מופיע בשווקים בארץ בסוף פברואר-תחילת מרץ, כשהחורף מתחיל להבהב והאביב מתפרץ פה ושם בין סופות חורפיות, ונשאר למשך כמה שבועות בלבד, עד אפריל. הוא ירק מיוחד, גרסא עדינה ילדותית ותמימה, אבל לא לגמרי תינוקת, של אחיו הבוגר והחריף, שמעלה בי, חובבת שום שכמוני, מחשבות על כוחם של עדינות ורוגע, על ילדות ובגרות. בח'ביזה הוא גדל ממש כבר מן העונה הראשונה, מסלי האביב הראשונים שלנו, וממשיך איתנו בכל 15 האביבים מאז.

את השומים אנחנו זורעים באמצע ספטמבר. אנחנו זורעים בעצם שיני שום (וגם אתם יכולים), גם שום רגיל שקניתם לאכילה ולבישול יוכל לשמש כזרע ולהצמיח ראש שום חדש. אנחנו משתמשים, כמובן, בשיני שום שגודלו במיוחד כדי לשמש כזרעים אורגניים, גם משום שלמטרה זו נבררות השיניים הגדולות והחזקות יותר וגם משום שהזרעים (אמורים להיות) נקיים מפתוגנים (קשה מאוד לוודא זאת). השומים שולחים שורשים, נובטים ומתארגנים בקרקע לפני בוא החורף, ואז הם בעצם ממתינים. כמו הבצלים, אחיהם למשפחת השושניים, הם מחכים לסימנים הראשונים של התארכות היום אחרי 21 בדצמבר, אז הם מתחילים להתעבות ולפתח פקעת.

למרות שמו הטוב כדוחה מזיקים (ויש על מה לשבח אותו – חרקים מזיקים לא מחבבים אותו), גידול שום בשדה אינו מלאכה פשוטה. השום, שעליו זקופים וישרים, צריך סיוע במלחמה נגד עשביה, וערוגות השום דורשות עישובים חוזרים ונשנים. יש גם כמה פטריות ומחלות שפוגעות בו, ובשנים האחרונות, בהן פקדו אותנו חורפים חמימים, ההתמודדות הפכה קשה יותר ויותר. פטריות הן יצורים חובבי לחות וחום. גם בחורף בו אין הגשמים מרובים, עדיין הלחות בקרקע ובאויר גבוהה דיה להתפתחות פטריות, ובמיוחד כשהטמפרטורות אינן נמוכות מספיק כדי להרתיע אותן. הנזק הוא רקבונות בשורשי השומים והצהבה והתייבשות של העלים מלמעלה.

בחקלאות האורגנית (וגם בקונבנציונלית) ההמלצה היא להתמודד עם פגעי השום קודם כל בדרך של מניעה: הקפדה על גידול שום או גידולים אחרים ממשפחת השושניים באותה החלקה רק במרווח של מינימום חמש שנים, זריעת זרעים ממקור אמין ונקי מפתוגנים ויש גם הממליצים על חיטוי הקרקע לפני הזריעה. בגידול אורגני הכוונה לחיטויו סולארי בו פורשים על הקרקע יריעות ניילון שקוף וגורמים לה להתחמם עד לדרגת חימום הממיתה את גורמי המחלה ועדיין מאפשרת למיקרואורגניזמים בקרקע לשרוד. מעל לכל, החלק החשוב ביותר הוא טיפוח קרקע פוריה וחזקה. בהתאם לכך אנחנו מעבירים את חלקת השום שלנו ממקום למקום בשדה, וקונים זרעים ממקור אמין. לפני מספר שנים גם עשינו חיטוי סולרי בכמה ערוגות בשדה, בהן נשתל אחר כך השום (החלטנו לא להמשיך בכך). כמובן שטיפוח פוריות הקרקע היא אחת המשימות התמידיות שלנו, ואכן, קרקע פוריה וחזקה מוכיחה את עצמה.

פגיעת הפטריות מגיעה בדרך כלל לקראת האביב, כשהטמפרטורות חמימות, וקטיף שום ירוק הוא, באופן מסורתי, אחת הדרכים שלנו לקדם את פני הרעה: כשאנחנו מבחינים בנזקים בערוגה מסויימת אנחנו מתחילים בה קטיף סלקטיבי של השומים ששורשיהם נפגעו אך הפקעות כבר עגולות ועדיין לא נגועות, וצוררים אותם בצרורות לשימוש כשום ירוק. השומים שנשארו חזקים ולא פגועים ממשיכים לגדול בערוגה, ואפילו מתרווחים מעט באדמה, עד שהם מגיעים לבגרות ואז אנחנו קוטפים אותם ומסדרים אותם לייבוש מלא בשמש (לא בשמש ישירה אלא מכוסים בעלים).

השנה, לשמחתנו, רוב יבול השום יפה ונקי מפגעים. בכל זאת, חלקה אחת, צעירה יותר, נראית חלשה מעט ואת השום הצעיר והירוק שאנחנו מחלקים בשבועות הקרובים נקטוף משתי החלקות (הבוגרת והצעירה יותר) בערבוב. שאר הערוגות ימתינו יחד איתנו, בלב הולם ותפילה חרישית, עד לצמיחתם לכדי ראשי שום מרשימים שאותם נייבש.

השום השלם מכיל חומר בלתי פעיל בשם אלין, כאשר חותכים אותו ותאיו נפגעים, הוא הופך לתרכובת גופרית פעילה בשם אליצין, שהיא החומר האנטיביוטי שבו. לאליצין יש כושר חיטוי, והוא יעיל נגד זיהומים, טפילים ודלקות. לכן הוא מועיל לשיעול והצטננות, לדלקות (נשימה, עיכול, עיניים, אזניים, שיניים…), לזיהומי מעיים, ואפילו נגד חיידקים תוקפניים במיוחד דוגמת חיידקי השחפת.

הוא תורם להפחתת לחץ הדם, להפחתת רמות הטריגליצרידים, להפחתת רמות הכולסטרול ה"רע", ומצד שני להעלאת רמות הכולסטרול ה"טוב". צד נוסף של הבחור הוא יכולתו להפחית קרישיות יתר של הדם ולסייע בפירוק קרישי דם, וכך להקטין סיכון לטרשת עורקים, התקפי לב ושבץ מוחי. חומרים נוספים בו מסייעים לטיפול בסרטן העור ובמניעה של סרטן המעי הגס. הוא עשוי לסייע בהגנה מפני נזקי סוכרת, ולמנוע צבירת שומן בגוף.

השום הירוק עדין יותר מן השום היבש (שהוא בוגר יותר וגם עובר ייבוש ולכן הוא מרוכז, חריף וקשה יותר), וגם מסריח פחות. השימוש בשום הירוק הוא כמו בבצל ירוק – גם בפקעת הלבנה הקטנה אבל גם ובעיקר בעלים הירוקים שלו, לפחות 6-15 ס"מ מהעלים העסיסיים שעולים מבסיס השום הטרי. כמו כרישה, גם גבעול השום הירוק יכול ללכוד אדמה בין עליו, וכדאי לשטוף את הגבעולים היטב לפני השימוש בהם.הנקודות החומות-כתומות שמנמרות את העלים הן עקבות החילדון – פטריה שתוקפת את עלי השום. היא לא מזיקה לבני אדם, ואין בעיה להשתמש בעלים. אם העלים נגועים מאוד, עדיף שימוש בבישול, ופחות בסלט. אפשר לאחסן את גבעולי השום הירוק במקרר שלושה-ארבעה ימים, אחרי שהשתמשתם בגבעולים, אתם יכולים להשאיר את ראשי השום בסלסלה מאווררת במטבח, הם כבר אינם זקוקים לקירור.

אפשר להוסיף אותו לסלט, לחביתה, לרוטב, למאפים ובצקים, לעבד אותו לממרח, לאפות בגריל, לחלוט, לצרוב במחבת בשמן זית ועוד ככל העולה על דעתכם. הטעם העדין שלו הופך אותו נהדר להכין ממנו מרק שום. באגף המתכונים שלנו תמצאו הצעות רבות לשימוש בשום הטרי הירוק.

מה שבאמת מאוד נחמד בו זה שהוא יכול לצמוח בקלות יחסית בעציץ אצלכם בחלון – נעצו שן שום באדמה, השקו ותנו לו זמן והשום יוציא עלים ירוקים ויפים, אותם תוכלו לקצוץ מעת לעת ולהוסיף כתיבול לכל מאכל שישמח בקצת שום עדין.

מאחלים לכם בריאות, שמחה, חוסן ונשימה גדולה ורחבה,
ימים טובים, אלון, בת-עמי, דרור, אורין, יוחאי וכל צוות ח'ביזה

____________________________________

מה השבוע בסל?

יום שני: דלעת/כרוב/כרובית, תפו"א, גזר, פול ירוק, מלפפון, עגבניה, סלרי שורש/פטרוזיליה שורש, מנגולד/קייל/עלי ח'ביזה, פטרוזיליה, חסה, כרישה/שום ירוק/בצל יבש.

בארגז הגדול גם: אפונה, כוסברה, סלק/צנונית.

בארגז הפירות: בננות, תפוזים, פומלית/אשכולית אדומה, תפוח עץ.

יום רביעי: חסה, תפו"א, עגבניה, פול ירוק, גזר, סלרי שורש/פטרוזיליה שורש, מלפפון, כרוב/דלעת/כרובית, פטרוזיליה, קולרבי/סלק אדום/צנונית, מנגולד/קייל/עלי חוביזה

בארגז הגדול גם: אפונה, כוסברה, בצל יבש/שום ירוק

בארגז הפירות: בננה/אבוקדו, תפוז, קלמנטינה/תפוח, פומלית/אשכולית אדומה

16-18 במרץ 2020 – סופות והחלמה

בשבועות האחרונים נכנס העולם כולו לסחרור… מבחינת הבריאות והנגיפים, אצלנו כולם בריאים, ואופי העבודה שלנו (בחוץ, במרווח ובצוות קטן יחסית) מאפשר לנו להמשיך בשגרה כרגיל. כמובן, באופן טבעי התרבו וגדלו מאוד היקפי ההזמנות, ואנחנו עובדים בעומס רב, אבל מודים על האפשרות להמשיך לעבוד ולשמור על השגרה המבורכת.

ומתוך השגרה המסויימת הזאת ומתוך הרצון לזכור שמבעד לדרמה ולבהלה, עדיין ממשיכים החיים להתקיים, העונות לזרום והירקות לצמוח, אנחנו רוצים לספר לכם השבוע על הדרמה שהתחוללה בשדה. השדה שלנו נכנס ביום חמישי שעבר לסחרור מסוג אחר, סחרור פשוטו כמשמעו – רוחות חזקות נשבו בכל האיזור וסחררו את הצמחים, החממות, המנהרות, צמחי האביב המכוסים בניילון להגנה מפני הקור – עוצמתן של הרוחות היתה כזו שלא ראינו בימינו בח'ביזה. שלדי המתכת של החממות והמנהרות אמנם עמדו בגבורה בסערה, אבל משתי מנהרות התעופפו כיסויי הניילון, והצמחים נפגעו (מלפפונים צעירים ועגבניות צ'רי), כיסויי הניילון של הדלועים, גידולי האביב הראשונים, נחבטו גם הם ברוח העזה והתעופפו, תוך שהם פוגעים בצמחים, ומשאירים אותם חשופים לרטיבות ולקור של הגשמים שבאו אחר כך. הפול, האפונה ושאר הצמחים בשדה הפתוח ספגו את עוצמת הרוחות ישר בפרצוף. האפונה דווקא שרדה זאת יפה, אבל רבים מצמחי הפול הגבוהים נשברו ונפגעו.

גם סככת הקרטונים שלנו, המחופה ברשת ופלסטיק, איבדה את הכיסוי שלה, ומלאי קרטונים נכבד נרטב. כיסינו היטב מחדש את מה שעוד ניתן לשימוש, ולשמחתנו, הכמות כבר היתה קטנה, ומלאי קרטונים חדש עומד להגיע ממש בקרוב, כך שאנחנו מקוים שנעבור את החוסר הזה בקלות.

מיד אחרי הרוחות הגיעו הגשמים – בצורה רציפה פחות או יותר, מיום חמישי בלילה ועד שבת, סה"כ ירדו אצלנו כ35 מ"מ, כמות נאה ומרשימה ביותר. השדה חזר לבצבוצו החורפי. ביום ראשון עברנו לבדוק את המצב, ועם כל הצער על הצמחים שראינו רצוצים ופגועים, זכינו שוב לראות גם את התקווה ואת ההתאוששות שמתחילה, כשהצמחים אוספים את כוח החיות שלהם ומתחילים בהחלמה וצמיחה מחודשת. המלפפונים הצעירים אכן נפגעו, כנראה נצטרך לשתול רבים מחדש, אבל עגבניות הצ'רי הן צמח חזק, ואנחנו מקוים שיתאוששו ויחזרו לאיתנן במהירות. את צמחי הדלועים, כולם עדיין צעירים, כיסינו מחדש, ואנחנו מקוים שגם הם יתאוששו ויתחזקו עד לצמיחה חזקה. (גם הצמחים, כמונו, בני האדם, לפעמים חזקים יותר דווקא בקטנותם, ופגיעה בצמחים הצעירים מאפשרת להם (לעתים) מרחב התאוששות וצמיחה מחודשת גדולים יותר, מאשר פגיעה בצמח ותיק, שאת עיקר צמיחתו כבר עשה).

לעומת נגיף הקורונה הלא מוכר והבהלה שהוא מביא איתו, בתחום מזג האויר אנחנו מתמודדים מול אתגרים שאנחנו מכירים, ויודעים שהם באים ואז חולפים, וימי שמש נעימים (כמו שיש לנו השבוע עד כה בראשון ושני) מביאים איתם נחמה והחלמה לשדה הפגוע.

השבוע אנחנו רוצים לשלוח לכם מכאן את התחושה הזו, שלמרות שבנקודה מסויימת המצב נראה קשה ומבהיל, יחד עם הקשיים והשבירה, טמונות בנו החלמה והתאוששות. המשבר אינו מצב תמידי, אלא משתנה וחולף, וניצני צמיחה מחודשת מביאים איתם נחמה ובשורות לעתיד של טוב ובריאות.

מאחלים לכולנו ימים בריאים, חזקים וטובים,
אלון, בת-עמי, דרור, אורין, יוחאי וכל צוות ח'ביזה
___________________________

מה השבוע בסל? 

יום שני: כרוב/נתח דלעת, תפו"א, כרובית/ברוקולי/סלק, פול ירוק, מלפפון, עגבניה, סלרי שורש/פטרוזיליה שורש, אפונה/דייקון/ארטישוק ירושלמי, כוסברה, חסה, כרישה/שום ירוק.

בסל הגדול גם: מנגולד/קייל/עלי ח'ביזה, פטרוזיליה, גזר

בארגז הפירות: בננה, תפוז, פומלית/אשכולית אדומה, תפוח עץ.

יום רביעי: חסה, תפו"א, עגבניה, פול ירוק, גזר, סלרי שורש/פטרוזיליה שורש, כרישה/שום ירוק, פטרוזיליה, מלפפון, קולרבי/סלק/צנונית. בארגזים קטנים בלבד: בצל יבש/אפונה/ארטישוק ירושלמי.

בסל הגדול גם: כרוב/כרובית/ברוקולי, מנגולד/קייל/עלי חוביזה, כוסברה, דלעת.

בארגז הפירות: בננה, תפוז/אשכולית אדומה, פומלית, תפוח עץ/אבוקדו.

8-9-11-12 במרץ 2020 – פורים שמח ובריא!

השבוע אנחנו שולחים לכם שוב עלון פורים מלפני מספר שנים, שבאופן מפתיע (או לא) ומשעשע, מתאים ממש גם לשנה זו (עם תוספת קטנה) – חג שמח!

כשנכנס אדר – נעמי שמר

בואו ותראו מראה בלתי רגיל
כל העיר שוקקת מצהלות וגיל,
על גבי ג'ירפה מרקד הפיל
עם שודד הים ובאוזנו עגיל.

מי ראה פה מלך ובידו שרביט,
מי ראה שיכור שותה מן החבית,
חצוצרה תוקעת זמר מבולבל
והרעש הוא ממש בלתי נסבל.

חור כרפס ותכלת, בוץ וארגמן
כל העיר זוללת את אזני המן.
איזה חג יפה ובלתי מסודר
ומצווה לשמוח כשנכנס אדר

פורים לא נחשב כאחד החגים החקלאיים בלוח השנה העברי. במבט ראשון הוא נראה כאילו הוא חג שאין לו קשר לטבע ולחקלאות, הוא חג עירוני שכזה, אין בו מנהגים הקשורים לקציר, זריעה ואסיף, וקרנבל התחפושות, נדמה שאינו קשור לעונה מסויימת. אבל למי שנמצא בשדה בתקופה הזאת, ברור לגמרי כמה שפורים מתאים לתקופה הזאת דווקא, ובמיוחד בארצנו הקטנטונת. מזג האויר מתנהג כמו מי ששתה מספר בקבוקי יין, הולך בזיגזגים ונכנס למצב של עד דלא ידע – אחרי חורף קר וגשום, הוא מתחיל להתהפך ולהיטלטל בין קיץ לחורף, בין קר לחם ובין רטוב ליבש – שלושה ימי קיץ, יום גשום, אחריהם שני ימי שרב אביך ואחריו ערפל וקור. בלאגן וערבוב ושינויים.

השדה החורפי שלנו עוטה על עצמו גם הוא תחפושת אביבית למחצה – מעין סלט של חורף וקיץ – הכרובית, הברוקולי, האפונה, הפול, העלים הירוקים, הסלק, הגזר, הכרישה והבצל הירוק, שורשי הסלרי והפטרוזיליה, הארטישוק והשום – דיירים ותיקים עוד מתקופת החורף, יושבים בנחת בערוגותיהם וממשיכים בשיחות ובפטפוטים שלהם שנמשכים כבר חודשים. ולפתע, מתחת ליריעות פלסטיק, נשתלים ומציצים הצמחים החדשים, הקיציים: הדלעות, הדלוריות, הקישואים, המלונים, הפקוס, השעועית…

ואנחנו, יחד עם השדה, נכנסים להתרגשות הזאת של הטרנספורמציה: כמו הפרפורים בבטן תוך כדי לבישת התחפושת, רגע אחד זו בתי שמציצה במראה, ופתאם היא נעלמת ומשתנה, ומופיע מישהי/משהו מוכר/ת אבל חדש/ה, זאת היא, אבל גם כבר אחר/ת. ועם היפוך המראה מבחוץ, גם ההרגשה מבפנים מתנועעת ומשתנה. גם שיטוט בשדה, שכבר חודשים ארוכים היה שדה חורפי ומוכר, מזמן את ההתרגשות הזאת עם הופעת שתילי משפחת הדלועים, עם הנביטות הראשונות של השעועית – משהו חדש מתחיל ומשמח עד מאוד.

עם השמחה והצחוק של פורים יש גם דפיקה קטנה בלב: מבוכה כלשהי להופיע עם התחפושת, תקוה שהכל ילך כשורה, ששום דבר לא יתפרק, ושהחיוך ישאר על הפנים המאופרות כל היום. גם בשדה המעבר הזה, ההתחפשות הזאת לקיץ, מגיעה עם פרפור קטן בלב – במיוחד בגלל מזג האויר השיכור שלנו, שיכול לבלבל ולשגע עוד, ואנחנו שולחים את הילדים והירקות שלנו לדרכם, מחופשים ומאורגנים, ומקוים שגם בסוף היום נפגוש אותם בטוב, באיפור קצת מרוח ופה מלוכלך משוקולד, אבל בעיניים צוחקות.

לכבוד פורים רצינו להציע, שוב, משלוחי מנות מעניינים ומשמחים מירקות הארגז, למשל:

עוגת גזר
עוגת שוקולד סלק
פסטו פטרוזיליה
קארי ירוק
ממרח פול ירוק
ריבת עגבניות
טחינה ירוקה
מטבל צזיקי
ממרח סלק
לביבות ירק
צ'יפס קייל שקית אפונה טריה (לזה אין קישור…)

מאחלים לכולנו פורים מלא שמחה ושטות, קלילות ובריאות,
אלון, בת-עמי, דרור, אורין, יוחאי וכל צוות ח'ביזה

__________________________________________

מה השבוע במשלוח המנות שלנו אליכם?

יום שני: מנגולד/קייל/עלי חוביזה, תפו"א, כרובית/ברוקולי, פול ירוק, מלפפון, עגבניה, גזר, פטרוזיליה/כוסברה, חסה, כרישה/שום ירוק. בארגזים קטנים בלבד: צרור שורשים עם עלים: סלק/דייקון

בארגז הגדול גם: אפונה, ארטישוק ירושלמי, סלרי שורש/פטרוזיליה שורש, כרוב

בארגז הפירות: בננה, תפוז, קלמנטינה/תפוח, פומלית/אשכולית אדומה.

יום רביעי: חסה, תפו"א, עגבניה, פול ירוק, גזר, כרובית/כרוב/ברוקולי, כרישה/שום ירוק, כוסברה/פטרוזיליה, מלפפון, מנגולד/קייל/עלי חוביזה. בארגזים קטנים בלבד: ארטישוק ירושלמי.

בארגז הגדול גם: סלרי שורש/פטרוזיליה שורש, אפונה, בצל לח, סלק אדום/דייקון/שומר.

בארגז הפירות: בננה, תפוז, תפוח, פומלית/אשכולית אדומה.